PARTNER PORTALU

Apartamenty Jagiełły 6: rewitalizacja w stylu art-déco

Bouygues Immobilier rozpoczął rewitalizację kamienic przy ulicy Jagiełły 6. W zabytkowe fasady z początku XX wieku zostaną wpisane nowe wnętrza – apartamenty i lokale usługowe. To kolejna inwestycja zmieniająca krajobraz tej części miasta.

Autor: HouseMarket.pl 11 lipca 2017 15:06

Na narożnej działce przy ulicy Jagiełły 6 rozpoczęła się rekonstrukcja kamienic pochodzących z 1905 roku. Przed wojną działała tutaj gospoda pod nazwą „Zum Bürgerwerder”, czyli „Na Kępie Mieszczańskiej”. Teraz w zabytkowe fasady zostaną wpisane nowe wnętrza – apartamenty i lokale usługowe.

- Urzeczywistniają się plany rewitalizacji tej części miasta. Cieszymy się, że mamy w tym swój czynny udział – mówi Pierre-Vincent Pasquet, dyrektor wrocławskiego oddziału Bouygues Immobilier. – Inwestycja Jagiełły 6 zostanie utrzymana w stylu istniejących budynków, a architektoniczna forma umiejętnie wpisze się w ponad stuletnie dziedzictwo tego miejsca – dodaje. Budowa ruszyła – rozpoczęły się prace rozbiórkowe. Osiągnięcie stanu zero planowane jest już w październiku, stan surowy zamknięty ma być zrealizowany we wrześniu 2018 roku, a cała budowa skończona w grudniu 2018 roku.

W budynkach Jagiełły 6, licząc łącznie obie kamienice oraz nową część, znajdzie się 69 apartamentów, o powierzchniach od 23 mkw. do 137 mkw., od jednopokojowych typu studio, po czteropokojowe (w tym dwa dwupoziomowe). Wysokość pomieszczeń wahać się będzie od 2,60 do 3 metrów. Większość apartamentów została zaprojektowana z przestronnym balkonem lub tarasem. Na dachu pojawi się dodatkowy przestronny taras dostępny dla wszystkich mieszkańców obiektu, gdzie będą mogli spotykać się i spędzać czas. Ceny za mkw. zaczynają się od 8,5 tys. zł. – Mimo tak wczesnego etapu realizacji, nabywców znalazło już prawie 30 proc. apartamentów. To głównie inwestorzy, dla których taka dogodna lokalizacja gwarantuje zwrot kapitału, jak i osoby poszukujące odpowiedniego lokum dla siebie, które chcą mieć wszędzie blisko. Spacer do rynku zajmuje stąd tylko 15 minut – mówi Pierre-Vincent Pasquet.

Charakter inwestycji będzie odzwierciedlał również design lobby, utrzymany w stylu art-déco. Mieszkańcy Jagiełły 6 będą mieli do dyspozycji zielony wewnętrzny dziedziniec, rowerownię i podziemny garaż, w którym znajdzie się blisko 60 miejsc parkingowych. Na parterze planowane są również lokale usługowe. Projekt architektoniczny przygotował Zbigniew Maćków (Maćków Pracownia Projektowa). W ramach inwestycji deweloper przebuduje też układ drogowy w obszarze bezpośrednio przylegającym do działki. Powstaną tam między innymi chodnik oraz ścieżka rowerowa. Jeden z największych deweloperów we Francji wybudował już we Wrocławiu apartamentowiec Wyspiańskiego 11, oddany do użytku w ubiegłym roku oraz realizuje osiedle Villa Alouette.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych