PARTNER PORTALU

Apartamenty, mieszkania i akademik. Hines startuje z nową inwestycją

Spółki z grupy Hines rozpoczęły realizację osiedla Apartamentów Novum w Krakowie. W ramach przedsięwzięcia powstaną apartamenty, mieszkania i hotel studencki. Jest już generalny wykonawca projektu.

Autor: HouseMarket.pl 07 kwietnia 2017 19:52

Dwa kontrakty na realizację inwestycji w Krakowie podpisano z grupą Erbud. Pierwszy z nich zakłada budowę w formie generalnego wykonawstwa Apartamentów Novum II A na kwotę 37,9 mln zł, natomiast drugi budowę dwóch budynków mieszkalnych wraz z hotelem studenckim na kwotę 43 mln zł – Apartamentów Novum II B.

Inwestorem projektów jest Durham Spółka z o.o. i Durham 2 Spółka z. o.o. Podmioty z grupy kapitałowej Hines, w ramach której działają ww. spółki realizowały już wcześniej wspólne inwestycje, m.in. kompleks mieszkalny Quatro Towers w Gdańsku i Apartamenty Novum w Krakowie.

Kontrakt na budowę Apartamentów Novum II A zakłada budowę dwóch wielokondygnacyjnych budynków mieszkalnych. Inwestycja ta obejmuje również realizację garażu podziemnego, wewnętrznych instalacji, a także wewnętrznego układu drogowego wraz z odwodnieniem, ciągami pieszymi i małą architekturą. Termin realizacji tego kontraktu przewidziano na 30 marca 2019 r.

Apartamenty Novum II B to z kolei budowa także w ramach generalnego wykonawstwa jednego budynku, obejmującego garaż podziemny, dwie nadziemne części mieszkalne i jedną nadziemną część o funkcji hotelu studenckiego z wewnętrznymi instalacjami. Inwestycja ta także obejmuje realizację wewnętrznego układu drogowego wraz z odwodnieniem, ciągami pieszymi i małą architekturą. Termin realizacji kontraktu przewidziano na 15 maja 2019 r.

Obydwie inwestycje powstaną przy ul. Rakowickiej i Wita Stwosza w Krakowie.

Inwestycja została zaprojektowana przez krakowskie biuro architektoniczne IMB Asymetria.

 Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych