PARTNER PORTALU

Apartamenty Rajska 8 wychodzą z ziemi

Zakończono prace podziemne w kompleksie biurowo-mieszkaniowym Heweliusza 18 i Rajska 8.

Autor: HouseMarket.pl 21 czerwca 2017 13:22

Heweliusza 18 i Rajska 8 - położona w ścisłym centrum Gdańska inwestycja realizowana przez Apollo - Rida weszła w fazę realizacji kondygnacji naziemnych. Zgodnie z harmonogramem zakończenie budowy zaplanowane jest na czerwiec 2018 roku. Aktualnie prace realizowane są jednocześnie w obu budynkach tj. 10-kondygnacyjnym biurowcu oraz 6-kondygnacyjnym apartamentowcu. Generalnym wykonawcą projektu jest firma Budimex, a architektem pracownia JEMS Architekci.

Teren, na którym powstaje inwestycja, pozostawał niezagospodarowany przez ponad 70 lat, czyli od czasu II wojny światowej, kiedy to zniszczeniu uległa większa część zabytkowego Gdańska. Projekt, który powstał w renomowanej pracowni JEMS Architekci, zachowuje historyczny charakter tej lokalizacji, łącząc nowoczesną bryłę budynku z ceglaną elewacją, charakterystyczną dla Starego i Głównego Miasta.

- Wraz z postępami na budowie, wzrasta zainteresowanie naszą inwestycją. Do tej pory sprzedaliśmy już ponad 100 mieszkań, co stanowi niemal 65 proc. dostępnych lokali. Cieszymy się z zaufania, którym już na tak wczesnym etapie realizacji obdarzyli nas mieszkańcy – podsumowuje Rafał Nowicki, CEO Europe Apollo-Rida.

Stan surowy budynki osiągną na jesieni bieżącego roku. W budynku mieszkaniowym Rajska 8, oprócz 161 apartamentów, znajdą się również parterowe lokale usługowe. Inwestycja obejmuje także ogólnodostępny plac dla mieszkańców Gdańska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych