PARTNER PORTALU

Apartamenty Słoneczna Góra w Szczyrku

Inwestycja Apartamenty Słoneczna Góra powstaje przy ulicy Szkolnej, kilkaset metrów od centrum miejscowości i głównego deptaku. Inwestorem jest spółka Forteinwest. Całość kompleksu tworzyć będą dwa budynki.

Autor: housemarket.pl 22 marca 2018 08:51

Całość kompleksu tworzyć będą 2 budynki. Pierwszy z nich, którego budowa trwa od czerwca minionego roku jest na etapie stanu surowego i zostanie ukończony w grudniu 2018 r. Powstanie w nim 14 lokali. W ofercie pozostały jeszcze apartamenty w budynku G w cenach od 440 ty. zł netto. Natomiast w ramach drugiego etapu – którego budowa właśnie się rozpoczyna – zrealizowanych zostanie kolejne 17 apartamentów. Większość z nich to mniejsze 25-31 metrowe apartamenty z dużym tarasem, balkonem i antresolą. Deweloper zaplanował też trzy większe o powierzchni 43 lub 62 mkw.

Ceny apartamentów z nowego etapu w standardzie deweloperskim zaczynają się od 247 zł netto. Każdy apartament wyposażony jest w rolety sterowane elektrycznie oraz alarm. Nabywcy mogą kupić także lokal w pełni wykończony przez dewelopera (dodatkowy koszt wykończenia ok. 990 zł za mkw). Dodatkowo każdy z lokali ma przypisane miejsce postojowe naziemne w cenie 15 tys. zł.

Dużo chętnych na czerpanie zysków z najmu krótkoterminowego

Prace przy realizacji drugiej fazy dopiero ruszają, a nabywców znalazło już 7 z 17 apartamentów.

- Zainteresowanie zakupem nieruchomości, by później przez cały rok wynajmować ją turystom jest duże. Wynika z ogólnych warunków jakie mamy dziś w zakresie możliwości pomnażania kapitału,
w tym niskich stóp zwrotu z klasycznych form inwestowania, ale motywacja naszych klientów związana jest też z samą lokalizacją: Szczyrk po raz pierwszy od wielu lat zanotował w tym sezonie znaczny wzrost turystów. Poza tym miejscowości górskie, w przeciwieństwie do nadmorskich kurortów cieszą się popularnością przez cały rok - przyznaje Łukasz Sadowski, wiceprezes Forteinwest.

To nie pierwsza inwestycja spółki w Szczyrku. Deweloper zna specyfikę kurortu od dawna. Firma zrealizowała tu już jeden projekt - Apartamenty na Szczycie. Nowe apartamenty powstają w bardzo atrakcyjnej lokalizacji - na wysokości 542 m n.p.m. co zapewni właścicielom piękne, panoramiczne widoki na kompleks skoczni narciarskich Skalite, dolinę jez. Żywieckiego oraz najwyższy szczyt w Beskidzie Śląskim – Skrzyczne.

Choć Apartamenty Słoneczna Góra to kameralna inwestycja deweloper zaplanował również rekreacyjne części wspólne, które służyć mają właścicielom i gościom - na parterze powstanie strefa rekreacyjna ze SPA, sauną, jacuzzi, siłownią. Przewidziane są także dodatkowe pomieszczenia, w których będzie można przechowywać narty, rowery oraz inny sprzęt turystyczny. Dla najmłodszych gości dostępny będzie plac zabaw.

Szczyrk na fali

Miejscowość, znana i rozpoznawalna, przez ostatnie lata nie rozwijała się tak jak inne polskie kurorty. Nie inwestowano tu w infrastrukturę turystyczną, ani w budowę nowoczesnej bazy noclegowej. Tegoroczny sezon narciarski zmienił jednak ten stan. Ogromne zmiany przeszedł Szczyrkowski Ośrodek Narciarski, obecnie Szczyrk Moutian Resort. Nowy inwestor - słowacka spółka Tatry Moutain Resort - oddała tam nowoczesną bazę turystyczną z wyciągami, koleją gondolową, koleje kanapowe. Do 2020 roku inwestycje na terenie SMR kosztować mają 260 mln zł. Obejmą nie tylko modernizację infrastruktury pod sezon narciarski, ale mają stworzyć całoroczny ośrodek do aktywnej turystyki górskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych