PARTNER PORTALU

Apartamenty Studio Morena na starcie

Polnord startuje z nową inwestycją w Gdańsku. Generalnym wykonawcą apartamentowca Studio Morena została Korporacja Budowlana DOM. Inwestorem będzie spółka zależna - Polnord Apartamenty.

Autor: HouseMarket.pl 05 września 2017 09:02

Korporacja Budowlana Dom Sp. z o.o., wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Polnord, została generalnym wykonawcą osiedla „Studio Morena”, które powstanie przy ulicy Rakoczego w Gdańsku. Budowa o wartości 74,4 mln zł netto rozpocznie się we wrześniu br. z planowanym terminem zakończenia realizacji na IV kwartał 2019 r.

- Działając w charakterze generalnego wykonawcy realizujemy wielorodzinne projekty mieszkaniowe o zróżnicowanym standardzie. Do dziś na terenie Trójmiasta, Olsztyna, Warszawy, Ząbek, Brwinowa, Żyrardowa i Łodzi wybudowaliśmy ponad 1700 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej blisko 86 tys. mkw. Inwestycja Studio Morena to dla nas kolejny kontrakt, dzięki któremu zbliżymy się do założonych celów w przyjętej na lata 2017-2022 strategii rozwoju GK KB DOM , w tym osiągnięcia przychodów na poziomie ponad 200 mln zł rocznie – mówi dr inż. Jerzy Kamiński, Prezes Zarządu KB DOM S.A.

- Wyłanianie generalnych wykonawców inwestycji Polnord jest następstwem wprowadzenia procedury przetargowej zgodnie z założeniami przyjętymi w strategii spółki Polnord. Efektem tego jest wzrost poziomu rentowności przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości inwestycji, której gwarantem, w przypadku realizacji osiedla Studio Morena, jest KB Dom – mówi Dariusz Krawczyk, prezes zarządu Polnordu i przewodniczący rady nadzorczej KB DOM.

Nowoczesność i klasyka

Kompleks mieszkalny „Studio Morena” łączy nowoczesne rozwiązania architektoniczno-budowlane z klasyczną bryłą obiektu i oferuje szeroki wachlarz lokali o zróżnicowanych powierzchniach, od 31 do 107 m kw. W ramach inwestycji powstanie obiekt o 12 i 15 kondygnacjach. Kompleks pomieści 382 mieszkania, a każde z nich posiadać będzie balkon, loggię lub przestronny ogródek. Lokale powiązane zostaną z komfortowymi miejscami parkingowymi w dwupoziomowym podziemnym garażu i komórkami lokatorskimi. Projekt inwestycji przygotowała Pracownia Architektoniczna 3A Studio S.C.

Realizowana przez KB DOM inwestycja mieszkaniowa powstanie w sąsiedztwie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz 10 minut od Śródmieścia Gdańska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych