PARTNER PORTALU

Apartamenty wakacyjne przekonały inwestorów

Klienci z grubszym portfelem przestali być nieufni i coraz chętniej inwestują w apartamenty wakacyjne - nawet już na etapie projektowania.

Autor: Adam Sierak/PropertyNews.pl 12 kwietnia 2016 08:51

Kristensen Group, jeden z pionierów na rynku apartamentów wakacyjnych, w najbliższym czasie rusza z dwoma nowymi inwestycjami.

Rozwojowi tego segmentu pomaga obecna, niestabilna sytuacja w ulubionych kurortach Polaków. Coraz więcej osób rezygnuje z wyjazdów do krajów Afryki i Bliskiego Wschodu. Szukają czegoś, co jest synonimem bezpieczeństwa.

Nastroje wyraźnie widać po efektach sprzedaży apartamentów w Wiśle. Jeszcze w 2010 roku nikt nie chciał kupować w dopiero co projektowanym budynku. Ruch zaczął się wraz ze startem robót budowlanych.

- Budowa zaczęła się w lipcu 2015 roku. W tej chwili budynek stoi w stanie surowym. Mamy już sprzedane 40 proc. mieszkań – mówi Jacek Twardowski, dyrektor zarządzający Kristensen Group. - W tej chwili sprzedajemy papier. To nas dziwi, ale i cieszy - dodaje.

Apartamentowy boom

Na papierze jest już kolejna lokalizacja. Trzy tygodnie temu Grupa sfinalizowała zakup nowej działki w Karpaczu.

- Uważamy, że Karpacz jest miastem z ogromnym potencjałem. Udało nam się kupić kapitalną działkę z widokiem na Śnieżkę – zdradza dyrektor Kristensen Group.

12 kwietnia wspólnie z architektem będą podejmowane decyzje dotyczące wyglądu i kształtu tego nowego osiedla. Pierwsi najemcy będą mogli wykańczać swoje apartamenty już za dwa lata.

Kristensen Group planuje też wzmocnić swoja obecność na Pomorzu. Do stojących już apartamentowców spod szyldu Baltic Park dołączyć ma 50 luksusowych mieszkań w Sopocie. Więcej szczegółów deweloper na razie nie chce zdradzać. W tym tygodniu dopiero podpisuje umowę kupna gruntów.

Pierwszy w Polsce raport

O opłacalności inwestycji w apartamenty wakacyjne świadczy raport, który stworzyła firma. Z przekazywanych dobrowolnie danych przez właścicieli apartamentów wynika, że stopa zwrotu z takiej inwestycji waha się w przedziale 7-10 procent rocznie. Rekordzista w ubiegłym roku zanotował 52 tysiące złotych przychodu z wynajmu apartamentu wczasowiczom.

Najlepiej w Polsce można zarobić na wynajmie trzypokojowych apartamentów. Najbardziej, w przypadku klientów Kristensen Group, opłaca się inwestycja w Wiśle.

- Ten raport to tak naprawdę arkusz kalkulacyjny na firmowym serwerze, który codziennie uaktualniają nasi klienci – opowiada Jacek Twardowski.

Raport jest dokumentem wewnętrznym firmy, do którego wgląd mają tylko obecni i przyszli klienci Grupy. Wkrótce jednak grono jego odbiorców może się poszerzyć o rodzące się właśnie stowarzyszenie właścicieli apartamentów wakacyjnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych