PARTNER PORTALU

Aparthotel na warszawskiej wyspie - nowa inwestycja Grupy Myoni

Zielona oaza z historyczną zabudową na wyspie, a na niej kompleks aparthotelowy z dwoma kameralnymi biurowcami - tak będzie prezentować się nowa inwestycja Grupy Myoni.

Property News

Autor: PropertyNews.pl 27 grudnia 2017 15:06

Inwestycja Grupy Myoni znajduje się na jedynej wyspie w Warszawie. To 7-hektarowy obszar otoczony trzema hektarami fosy, położony na terenie dawnych rosyjskich koszar z przełomu XVIII i XIX wieku.

- Fort Cze to nazwa naszej inwestycji nawiązująca do historycznej lokalizacji – mówi Paulina Piliszek, kierownik sprzedaży Myoni Group. - Trwa budowa około stu lokali wysokiej klasy o różnorodnych powierzchniach od 33 mkw. do 170 mkw. Powstaną także dwa budynki biurowe o powierzchni 390 mkw. każdy. Na naszym terenie znajdują się też zabytkowe koszary, które powstały na przełomie XVIII i XIX wieku. Odrestaurowujemy je pod ścisłym nadzorem konserwatora zabytków. W ich wnętrzach powstanie strefa gastronomiczno-restauracyjna, a także fitness i niewielkie delikatesy. Negocjujemy także budowę basenu. Prace są bardzo zaawansowane i powinny zakończyć się do połowy przyszłego roku. - Chodzi też o zagospodarowanie całego terenu zielonego - podkreśla Paulina Piliszek.

Grupa Myoni odda do użytku lokale niemieszkalne w zabudowie aparthotelowej. - Miejscowy plan zagospodarowania przestrzeni niejako narzucił nam takie właśnie funkcje. Sprzedajemy lokale niemieszkalne obłożone podatkiem VAT 23 proc. Powołany zostanie w firmie specjalny dział, który zapewni kompleksową obsługę nieruchomości - zajmie się obsługą lokali pod kątem sprzątania, ochrony, obsługi recepcji - mówi Paulina Piliszek.

Budynki podzielone są na poszczególne sekcje. Sekcja A to budynki nad samą fosa z widokiem na Starą Pomarańczarnię i Pałac na Wyspie w Łazienkach Królewskich,  jest ich 13 i mają po 170 mkw. Sekcja B to dwa budynki po 14 lokali (od 63 mkw. do 93 mkw.) Sekcja C liczy 31 lokali w jednym budynku, w którym są  lokale po 32-33 mkw. Sekcja D to dwa budynki biurowe, każdy po 390 mkw. Za projekt odpowiedzialna jest pracownia architektoniczna Szaroszyk&Rycerski Architekci.

Proces komercjalizacji części aparthotelowej przekroczył już 90 proc. Obiekty biurowe zostały już wynajęte całkowicie. Przedział cenowy lokali to 12 tys. -20 tys. zł brutto za mkw.

Myoni Group specjalizuje się w inwestycjach mieszkaniowych w prestiżowych lokalizacjach w Warszawie, jak Mokotów czy ścisłe centrum miasta. Jak np. Rezydencja Narbutta, Słoneczna Rezydencja, Apartamenty Morskie Oko w Parku Morskie Oko.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych