PARTNER PORTALU

Aparthotel na Wyspie Spichrzów lepszy niż lokata

Nabywcy apartamentów condo w aparthotelu Nowa Motława na Wyspie Spichrzów mogą liczyć na średnioroczną stopę zwrotu z inwestycji na poziomie 7 proc.

Autor: HouseMarket.pl 06 lipca 2015 13:51

Aparthotel Nowa Motława jest częścią najnowszej inwestycji firmy Dekpol realizowanej na Wyspie Spichrzów w Gdańsku. W budynku hotelowym o całkowitej powierzchni ponad 5,2 tys. mkw. znajdą się 174 jednostki hotelowe o powierzchni od 22 do 41 mkw., sprzedawane w systemie condo.

Apartamenty condo są najczęściej wynajmowane na krótki okres czasu, dlatego bardzo ważna jest atrakcyjna lokalizacja naszej nieruchomości. - Wyspa Spichrzów, na której powstanie aparthotel Nowa Motława kusi położeniem nad wodą i reprezentatywnym sąsiedztwem najważniejszych zabytków Głównego Miasta. Niegdyś przemysłowo-magazynowe zaplecze Gdańska dziś przechodzi gruntowną rewitalizację. W ciągu najbliższych kilku lat wyspa ma szansę stać się najchętniej wybieranym miejscem pobytu przez turystów, a ci są główną grupą docelową dla wynajmu krótkoterminowego – uważa Mariusz Tuchlin.

Każdego roku obserwuje się ok. 10 proc. wzrost liczby odwiedzających Gdańsk. Systematycznie rośnie liczba cudzoziemców, w szczególności Norwegów i Szwedów, dla których Gdańsk jest coraz bardziej popularną destynacją.

Warto przy tej okazji podkreślić, że w przypadku apartamentów condo najemcy uzyskują nie tylko miejsce do spania i odpoczynku, ale i pełną infrastrukturę hotelową. „Zaplecze gastronomiczne, udogodnienia typu basen, jacuzzi, siłownia i sauny, całodobowa recepcja czy inteligentne systemy do zarządzania typu SMART TV czy system BMS, to czynniki, dzięki którym nasza nieruchomość zyskuje na atrakcyjności w oczach turystów i w konsekwencji decyduje o jej wyborze” – mówi Mariusz Tuchlin.

- Przy zakupie apartamentu condo w ramach aparthotelu Nowa Motława nabywamy prawo własności, możemy więc z niego korzystać podczas urlopu czy delegacji. Kiedy jednak lokal nie jest przez nas wykorzystywany, jest wynajmowany, czym zajmuje się wyspecjalizowana firma w zarządzaniu tego typu nieruchomościami – tłumaczy Mariusz Tuchlin, prezes zarządu firmy Dekpol.

Taka firma poza obsługą transakcji odpowiada za aktywną promocję naszej nieruchomości. Jej doświadczenie i sprawność jest kluczowym czynnikiem sukcesu dla zapewnienia ciągłości najmu. - Teoretycznie wynajmem mógłby zająć się sam właściciel, jednak takie rozwiązanie byłoby czasochłonne. Jak wiadomo czas to pieniądz, dlatego w przypadku zakupu nieruchomości w celach inwestycyjnych lepiej wynajem powierzyć profesjonalistom. Jest to tym bardziej opłacalne, że nie wiąże się z to żadnymi dodatkowymi kosztami – radzi Mariusz Tuchlin.

Operator hotelowy zajmuje się też kompleksową obsługą gości od momentu rezerwacji apartamentu przez takie czynności jak wydanie i odbiór kluczy, sprzątanie, wymianę pościeli, serwis naprawczy i wreszcie rozliczenia finansowe. - Dzięki takiemu rozwiązaniu właściciel apartamentu nie musi angażować się w jego wynajem. Co jest szczególnie ważne w przypadku osób zainteresowanych inwestycją w nieruchomości znajdujące się poza miejscem zamieszkania – dodaje Mariusz Tuchlin.

Kompleks pięciu połączonych ze sobą budynków poza apartamentami condo w części hotelowej, pomieści również 298 apartamentów mieszkalnych. Projekt architektoniczny inwestycji został przygotowany przez renomowaną pracownię Kozikowski Design, twórcy m.in. projektu przebudowy i rozbudowy Filharmonii Bałtyckiej. Dekpol rozpoczął już sprzedaż, a termin oddania obiektu do użytkowania zaplanowano na styczeń 2017 roku.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych