PARTNER PORTALU

Aparthotele kuszą deweloperów

Do grona firm specjalizujących się w budowie i zarządzaniu obiektami aparthotelowymi - takich jak Dekpol czy J.W. Construction - dołączył Atal i wielu innych deweloperów, którzy do tej pory koncentrowali się niemal wyłącznie na nieruchomościach mieszkaniowych.

Property News

Autor: PropertyNews.pl 03 listopada 2017 15:04

Dekpol czy J.W Construction to podmioty, które „przyzwyczaiły” rynek do wielofunkcyjnych obiektów, w których funkcje aparthotelowe łączą się z mieszkaniowymi. Zrealizowany przez Dekpol Aparthotel Number One, w ramach Nowej Motławy – od kilku miesięcy znajduje się na celowniku inwestorów poszukujących sposobów na bezpieczną lokatę kapitału lub na stały zysk. Zapowiadane Hanza Tower w Szczecinie i sieć aparthoteli Apartamenty Varsovia to z kolei znak rozpoznawczy J.W. Construction, ale firma zapowiedziała już plan budowy nowego aparthotelu przy ul. Spokojnej w Gdyni. Graczom, którzy mają już na swoim koncie tego typu projekty rośnie jednak spora konkurencja w postaci lokalnych inwestorów oraz dużych firm deweloperskich znanych z rynku mieszkaniowego.

Nadmorska ofensywa

Aparthotelową żyłą złota są lokalizacje nadmorskie i to tam deweloperzy zapowiadają najwięcej inwestycji. Stawiają też na wysoką jakość, bo inwestorzy zaczynają zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli zainwestują w mieszkania urządzone w standardzie hotelowym, ich stopa zwrotu może być zdecydowanie wyższa.

Na efekty analiz rynkowych nie trzeba było długo czekać. Atal kilka miesięcy temu wprowadził do oferty Atal Baltica Towers – kompleks składający się z dwóch trzynastokondygnacyjnych budynków. Jeden z nich zostanie przeznaczony na prestiżowe apartamenty mieszkaniowe, drugi na aparthotel. W części przeznaczonej dla inwestorów zaplanowano 134 lokale, z czego dostępnych jest jeszcze 111 – od kawalerek po 4 pokojowe apartamenty. Ich powierzchnie wynoszą od 32,3 do 95,1 mkw.

- Myślimy o innych inwestycjach o charakterze aparthotelowym w Trójmieście. Jednak w tym momencie jest za wcześnie, by móc powiedzieć o szczegółach – mówi Łukasz Borkowski z firmy Atal.

Nowy aparthotel realizuje również firma Prestige, budująca Bel Mare w Międzyzdrojach. W projekcie aparthotelu znalazło się miejsce na 193 lokale (z czego ponad połowa znalazła już właścicieli) i liczące 4 tys. mkw. patio. Na tej powierzchni mieścić się będą: wodny park zabaw dla dzieci, scena, plac zabaw, miejsce z leżakami oraz kawiarnia.

Czytaj więcej: Aparthotelowa żyła złota

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych