PARTNER PORTALU

AquaSfera: Mieszkania w morskim klimacie

Budynki AquaSfery z zewnątrz przypominają cztery zacumowane przy nabrzeżu okręty. W morskim klimacie utrzymane są także ich wnętrza.

Autor: HouseMarket.pl 21 czerwca 2016 15:16

AquaSfera to wyjątkowy w skali kraju projekt realizowany przez spółkę celową Semeko Aquasfera, należącą do Semeko Grupa Inwestycyjna i Polnordu.

Przestrzenie wspólne wewnątrz AquaSfery wykończone są w wysokim standardzie i wypełnione motywami marynistycznymi. Wyjątkowy zamysł funkcjonalny i architektoniczny AquaSfery sprawia, że projekt staje się symbolem Redy i jedną z najlepszych lokalizacji mieszkalnych na Pomorzu.

Otoczeniem budynków mieszkalnych będzie kompleks rekreacyjno-sportowy, w którego skład wejdzie park wodny z kompleksem basenów, atrakcji wodnych i nowoczesnym światem saun. Zaplanowane jest także powstanie klubu fitness, siłowni oraz kortów do squasha, a także punkty handlowe i gastronomiczne.

Na projekt mieszkalnej części AquaSfery składają się cztery budynki: Atlantic, Pacific, Indian i Arctic. Swoim kształtem i wyrazem przestrzennym przypominają stojące w porcie, imponujące swoją wielkością statki. Na elewacji, chociaż w całości utrzymana jest ona w jasnych, naturalnych barwach, wyraźnie maluje się burta i przewyższające ją górne pokłady.

Na terenie AquaSfery od 2010 roku „cumuje” Atlantic. W 2015 powstał Pacifc, w którym można kupić gotowe mieszkanie. Aktualnie powstaje budynek Indian. Trwa sprzedaż segmentu A i B. Obiekt będzie posiadał osiem pięter, dwukondygnacyjną halę garażową oraz lokale handlowo-usługowe na parterze. Budynek ma pięć klatek schodowych łączących wszystkie kondygnacje. W każdej klatce znajdą się szybkie, cichobieżne windy.

Na obszernym dziedzińcu pomiędzy budynkami, w strefie niedostępnej dla ruchu kołowego oraz osób postronnych, zaplanowano otoczony zielenią i elementami małej architektury plac zabaw dla dzieci. Dla bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców AquaSfery w każdym budynku znajdzie się portiernia. Przewidziano również monitoring osiedla.

Kolejne budynki połączone będą przejściami. To pozwoli mieszkańcom - bez wychodzenia na zewnątrz – przejść bezpośrednio do części rekreacyjnej.

W budynku Pacific można nabyć ostatnie gotowe mieszkania. Duży wybór oferuje budynek Indian, w którym dostępne są mieszkania od jednopokojowych do trzypokojowych. Istnieje możliwość połączenia mieszkań w celu osiągnięcia powierzchni na miarę apartamentu. 

Do każdego mieszkania przynależy oszklony lub murowany balkon albo loggia. Ze względu na architekturę AquaSfery możliwa jest rezerwacja i zakup mieszkania o nietypowym kształcie (w „dziobowej” części budynków). To ciekawa inspiracja dla osób, które marzą o aranżacji niebanalnej przestrzeni mieszkalnej. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych