PARTNER PORTALU

AquaTower góruje nad Małym Trójmiastem Kaszubskim

Wzdłuż nowopowstałej ulicy Morskiej, łączącej Rumię z Redą, Semeko rozpoczyna inwestycję AquaTower. Jest to kompleks czterech budynków mieszkalnych o zróżnicowanej wysokości, wśród których szczególną uwagę zwraca 18-kondygnacyjna wieża górująca nad całą okolicą.

Autor: HouseMarket.pl 14 lipca 2016 10:06

Jest to pierwszy tak wysoki budynek, który powstanie w Małym Trójmieście Kaszubskim. Wszystkie budynki osadzone są na wspólnej hali garażowej, której strop stworzy bardzo atrakcyjny dziedziniec.

 Czysta forma, płynne linie

Architektura AquaTower to m.in. czysta forma, płynne linie, horyzontalno-wertykalny podział segmentów niskich oraz wysokich. Świetlistość bryły podkreślona będzie również nocą, kiedy przez duże tafle szkła przenikać będą poziome smugi światła, uwydatniając charakter obiektu. W dzień mieszkańcy będą mogli podziwiać z przestronnych balkonów widoki zarówno morza, jak i lasów.

Dominantą struktury jest 18-kondygnacyjny wieżowiec, który pomaga odnaleźć się w przestrzeni miasta, stanowiąc swego rodzaju latarnię pośród nowej architektury. Wertykalność wieżowca przełamują horyzontalne linie na żaglu od strony zachodniej. Nadmorską symbolikę doskonale podkreślają również jasne barwy budynku. Nowoczesnej architekturze lekkości dodadzą jasne kolory elewacji, liczne przeszklenia oraz zastosowane szklane balustrady.

Budynek AquaTower składa się z czterech segmentów o różnej wysokości, połączonych wspólną halą garażową, która stanowi dla nich podstawę. W najwyższym, bo 17-piętrowym segmencie A znajduje się 82 mieszkań. Są to mieszkania od dwupokojowych do czteropokojowych w metrażach od 48,38 do 97,5 mkw.

Balkony, loggie, antresole

W segmencie A znajdą się dwie szybkobieżne windy. Mieszkania posiadają balkony lub loggie, na parterze wyposażone są w ogródki. Te na ostatnim piętrze mają antresole. Wszystkie lokale segmentu A będą posiadały antywłamaniowe drzwi, gresy mrozoodporne na balkonach oraz wideodomofony.

Kolejne segmenty: B i C są zaprojektowane jako dwa pięciopiętrowe budynki. W segmencie B znajdzie się 39 mieszkań w metrażach 36,52-62,56 mkw. W segmencie C zaprojektowano 36 mieszkań o powierzchni od 36,73 do 62,56 mkw.

Najniższy segment D to zaledwie trzypiętrowy budynek z 16 mieszkaniami w metrażach od 39,56 do 65,42 mkw. We wszystkich mieszkaniach segmentów: A,B,C,D w standardzie zaplanowana została biała ceramika sanitarna, baterie łazienkowe oraz białe drzwi wewnętrzne.

W budynku AquaTower zastosowano szereg rozwiązań służących wygodzie mieszkańców, takich jak automatyczne sterowanie oświetleniem w częściach wspólnych, system klucza generalnego, instalacje światłowodowe.

Na parterze budynku AquaTower znajdować się będzie łącznie 10 lokali usługowych. Odbiór gotowych lokali przez mieszkańców planowany jest w różnych okresach – od marca 2017 r. do listopada 2018 r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych