PARTNER PORTALU

Arabowie chcą nowej dzielnicy. Warszawa oferuje Aleje

Warszawa zachęca do budowy wieżowców w Al. Jerozolimskich i przy Emilii Plater. Taką ofertę ratusz chce przedstawić inwestorom z Emiratów Arabskich.

Autor: gazeta.pl 29 czerwca 2015 08:43

Wszystko zaczęło się od niedawnej wizyty w Polsce szejka Muhammada ibn Raszida al-Maktuma, władcy Dubaju, jednego z siedmiu emiratów tworzących państwo Zjednoczone Emiraty Arabskie. Arabowie zadeklarowali, że są zainteresowani inwestowaniem w Polsce, najchętniej w Warszawie.

Według wiceprezydenta Warszawy Michała Olszewskiego dziś nie ma w Warszawie tak dużego terenu przygotowanego do inwestowania.

Zainteresowanie Dubajczyków sprawiło, że odkurzono ideę warszawsko-łódzkiego duopolis. Atutem Łodzi jest możliwość budowy dużego kompleksu, rzeczywiście nowej dzielnicy, w okolicach powstającego dworca Łódź Fabryczna.

Warszawską część oferty stanowić będzie nieruchomość u zbiegu ul. Emilii Plater i Nowogrodzkiej. W tym miejscu będzie można zbudować dwa wieżowce o wysokości dochodzącej do 180 m. Wiceprezydent Olszewski zaznacza, że Arabowie będą musieli wystartować w przetargu. Drugim elementem oferty będzie zachęcanie do zaangażowania się w przygotowywany przez PKP projekt 200-metrowego wieżowca Centralna Park u zbiegu Alej Jerozolimskich i al. Jana Pawła II. Kolejarze szukają partnera komercyjnego do tej inwestycji.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych