PARTNER PORTALU

Archicom kupił ziemię pod 50 mieszkań w Krakowie

Wrocławski deweloper zawarł umowę na zakup gruntów w Krakowie. Na terenie dzielnicy Podgórze może powstać ok. 50 nowych mieszkań.

Autor: HouseMarket.pl 02 maja 2016 08:58

AD Management, spółka zależna Archicomu, zawarła umowę na zakup nieruchomości gruntowej w Krakowie za cenę 3,75 mln zł. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego nieruchomość jest przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną.

Nieruchomość zlokalizowana jest w prestiżowej dzielnicy Krakowa Podgórze i pozwala na budowę ok. 50 mieszkań. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest w 2017 roku.

- Kupno działki w prestiżowej lokalizacji w Krakowie otwiera przed Archicom nowe możliwości. Wchodzimy na nowy rynek i realizujemy zapowiedzi z niedawnej oferty publicznej. W najbliższych miesiącach będziemy prowadzić prace projektowe i uzyskiwać niezbędne zezwolenia. Inwestycja trafi do sprzedaży w przyszłym roku. Nie będzie to jedyny zakup w Krakowie, już negocjujemy kolejne transakcje – mówi Dorota Jarodzka Śródka, prezes Archicomu. – Naszym najważniejszym rynkiem pozostaje Wrocław. Cały czas bardzo pozytywnie oceniamy perspektywy rozwoju w tym mieście – dodaje prezes.

W marcu 2016 r. Archicom zawarł umowę przedwstępną nabycia działki we Wrocławiu pozwalającej na budowę ok. 550 mieszkań. Transakcja ta również zostanie sfinansowana ze środków pozyskanych z przeprowadzonej emisji nowych akcji. W sumie Spółka planuje jeszcze w drugim kwartale wybrać grunty we Wrocławiu, które sfinansuje środkami z emisji. W Krakowie proces wyboru lokalizacji potrwa do końca roku.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych