PARTNER PORTALU

Archicom rusza z budową nowego osiedla społecznego

Archicom po raz kolejny postawił na osiedle społeczne. W samym sercu najchętniej wybieranej dzielnicy mieszkaniowej Wrocławia powstanie kameralny projekt Róży Wiatrów.

Autor: HouseMarket.pl 14 września 2015 15:32

Nowe osiedle Archicomu powstanie na terenie rozległej działki przy ul. Róży Wiatrów, w kompleksowo zagospodarowanej części Krzyków. Budowane będzie w dwóch etapach i docelowo obejmie pięć budynków. W I etapie przewidywane są trzy budynki 5-kondygnacyjne, w których znajdzie się 150 mieszkań.

W projekcie osiedla postawiono przede wszystkim na większe metraże. Układy 3- i 4-pokojowe z dużymi oknami, balkonami lub tarasami to propozycja dla poszukujących dużych mieszkań na lata. Wybierać można również spośród sprawdzonych rozwiązań 2-pokojowych.

- Wzbogacenie tkanki urbanistycznej Krzyków o kompleksowe osiedle społeczne to krok, na który od dawna czekaliśmy. Doświadczenia zebrane podczas budowy Olimpii Port, Ogrodów Hallera i Czterech Pór Roku pokazują, że oferowane przez nas rozwiązania są odpowiedzią na potrzeby współczesnych mieszkańców miast. Przewidujemy, że osiedla społeczne to przyszłość branży nieruchomości dlatego zdecydowaliśmy się na lokalizację kolejnej inwestycji tego typu w najchętniej wybieranej części miasta” - komentuje Tomasz Sujak, prezes zarządu Archicom Holding.

Dla zmotoryzowanych przygotowano 185 miejsc parkingowych – naziemnych i w garażu podziemnym.

- Mieszkańcy Olimpii Port, Ogrodów Hallera i Czterech Pór Roku doceniają przede wszystkim duże możliwości spędzania czasu wolnego. Róży Wiatrów ma w tym zakresie całkiem sporo do zaoferowania – na terenie inwestycji pojawi się klub fitness do wyłącznego użytku mieszkańców oraz klub, gdzie wspólnie z sąsiadami będzie można się relaksować. Dzięki przyjaznym przestrzeniom wspólnych aktywności zacieśniają się więzi sąsiedzkie, a to główna idea osiedli społecznych – opowiada Tomasz Sujak.

Róży Wiatrów leży w pobliżu trzech dużych wrocławskich parków: Klecińskiego, Grabiszyńskiego i nieco dalej Południowego. W sąsiedztwie inwestycji wrocławski magistrat zaplanował również duży teren zieleni urządzonej. Klub mieszkańca to również przestrzeń gdzie w deszczowe dni można spotykać się przy kawie i grach planszowych. Na terenie inwestycji znajdą się również plac zabaw i obiekty małej architektury zachęcające do sąsiedzkiej integracji.

Archicom zdecydował się przebudować istniejącą naziemną sieć energetyczną i poprowadzić ją pod ziemią. Prace rozpoczęły się wraz z początkiem września br. Teren całej inwestycji będzie ogrodzony i objęty monitoringiem, a nad bezpieczeństwem mieszkańców całodobowo będzie czuwać ochrona. Inwestycja będzie również realizowana w oparciu o rachunek zastrzeżony ESCROW, co oznacza, że pieniądze klientów przelewane są na rachunek dewelopera na podstawie terminowych postępów prac na budowie.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych