PARTNER PORTALU

Archicom zbuduje więcej mieszkań we Wrocławiu

Archicom rozbudowuje osiedle mieszkaniowe we Wrocławiu. Na Olimpii Port powstaną trzy nowe budynki w sąsiedztwie terenów zielonych i reprezentacyjnego placu przy cegielni. Klienci mogą wybierać spośród 104 przestrzennych mieszkań. Prace budowlane rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Autor: housemarket.pl 07 sierpnia 2015 11:06

Do tej pory idea osiedla społecznego nad rzeką przekonała do siebie niemal 800 rodzin, które uznały Olimpię Port za wygodną bazę do mieszkania i odpoczynku. Mamy nadzieję, że przyjazna społeczność będzie powiększać się wraz z kolejnymi etapami naszej inwestycji - komentuje Tomasz Sujak, dyrektor ds. handlowych Grupy Archicom.

Budynki M8a, M9 i M10 zlokalizowane są w centralnej części kompleksowego osiedla nad Odrą, w pobliżu ul. Magellana. W nowym etapie znalazły się 104 mieszkania w układach 2-, 3- i 4-pokojowych o powierzchni od 39 do 84 mkw.

Wszystkie mieszkania zostały wyposażone w ogródki, tarasy lub balkony. Dla zmotoryzowanych przygotowano miejsce parkingowe w garażach. Miłośnicy dwóch kółek mogą liczyć na parkingi rowerowe oraz dużą zamykaną rowerownię w budynku M9. W sąsiedztwie działki, na której zlokalizowany będzie nowy etap Olimpii Port znajdzie się pas zieleni urządzonej z alejkami spacerowymi i miejscami rekreacji przystosowanymi do gier zespołowych. W pobliżu znajdzie się również jeden z reprezentacyjnych placów na osiedlu z dominantą w postaci komina cegielni. Rozpoczęcie prac budowlanych zostały zaplanowane na IV kwartał 2015 r. Oddanie mieszkań do użytkowania nastąpi w III kw. 2017r.

- Cieszymy się, że dzięki naszym inwestycjom zmieniamy charakter Swojczyc, które wyrastają na jedno z najbardziej interesujących osiedli mieszkaniowych we Wrocławiu. Lokalizacja na tym terenie osiedla społecznego nad Odrą okazało się być odpowiedzią na potrzeby współczesnych mieszkańców miasta. Dziś można tu korzystać z okolicznych ścieżek rowerowych, rozległego Parku Kolumba, klubu fitness czy pomostów nad wodą – mówi Tomasz Sujak. 

Kompleksowość osiedla to także łatwy dostęp do usług. Na terenie Olimpii Port działa publiczne przedszkole i sklep spożywczy. Wkrótce otwarte zostaną m.in. dwa lokale gastronomiczne, apteka, żłobek i gabinet weterynaryjny. Wraz z kolejnymi etapami Olimpii Port rozwijane będą możliwości spędzania czasu wolnego. Cieszy nas, że całościowe podejście do projektowania, jakim charakteryzują się osiedla społeczne, sprawdza się.

Deweloper wzbogaca tkankę miasta o kompleksowo zagospodarowane założenia urbanistyczne dbając o dodatkowe funkcje. Głównym założeniem osiedli społecznych jest tworzenie więzi sąsiedzkich, których zawiązywanie mają ułatwiać przyjazne przestrzenie spotkań. Archicom proponuje na swoich osiedlach miejsca rekreacji i place zabaw, gdzie mieszkańcy spędzają czas z dziećmi, kluby fitness, gdzie razem z sąsiadami można zadbać o formę czy klubów mieszkańca. Deweloper rozpoczyna również prace nad animacjami mającymi integrować mieszkańców – w tym miesiącu odbyły się wspólne treningi biegowe, we wrześniu planowane są zajęcia z nordic walking.

Elementy społeczne na osiedlach Archicomu cieszą się dużym zainteresowaniem klientów, co znajduje odzwierciedlenie w wynikach sprzedaży.

- Rynek mieszkaniowy we Wrocławiu rozwija się, a zainteresowanie ofertami deweloperów rośnie. Jeszcze w tym roku planujemy uruchomienie nowych inwestycji na Krzykach, Śródmieściu i Stabłowicach. W sumie będzie to aż 400 ustawnych mieszkań. Liczymy na to, iż tak szeroka oferta spełni oczekiwania wielu osób, będących na etapie poszukiwania mieszkania – zapowiada Tomasz Sujak.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych