PARTNER PORTALU

Art Modern wchodzi w kolejny etap budowy

Prace na osiedlu Art Modern wkraczają w kolejną fazę realizacji. Na obiekcie przy ul. Wróblewskiego 6/8 odbyło się zawieszenie tradycyjnej wiechy. Uroczystość zwieńczyła najważniejszy etap budowy obiektu, do którego jeszcze w tym roku wprowadzą się pierwsi lokatorzy.

Autor: HouseMarket.pl 29 marca 2016 16:08

Uroczyste zawieszenie wiechy uczciło wykonanie najwyższego punktu konstrukcyjnego na pierwszym obiekcie wchodzącym w skład kompleksu mieszkaniowego Art Modern. Zarządca projektu, firma OPG Property Professionals, razem z Generalnym Wykonawcą, firmą Skanska podkreślili, że wszystkie prace wykonawcze przebiegają sprawnie i zgodnie z planem, dzięki czemu inwestycja powinna zostać zrealizowana w przewidywanym terminie.

– Po niespełna ośmiu miesiącach realizacji inwestycji zakończyliśmy budowę stanu surowego zamkniętego budynku A1 – wyjaśnia Zbigniew Pałgan, Kierownik Budowy, Skanska S.A. – W całości wykonaliśmy konstrukcję żelbetową oraz mury wewnętrzne i zewnętrzne, w 80 proc. wykonaliśmy zaś instalacje elektryczne i sanitarne. Obecnie prowadzimy roboty wykończeniowe, kładziemy tynki i posadzki. Jednocześnie trwają prace na elewacji budynku – docieplenie oraz montaż balustrad, kończymy też roboty instalacyjne – dodaje.

W pierwszym etapie inwestycji, czyli do końca 2016 r., powstanie 98 w pełni rozkładowych mieszkań o powierzchniach od 28 do 86 mkw. Docelowo znajdą się tu 374 mieszkania rozkładowe, 2-6 lokali usługowych oraz 12-18 lokali biurowych.

W przyszłości wizytówką miejsca stanie się 12 nowoczesnych, nawiązujących do najlepszych tradycji architektonicznych miasta loftów, które powstaną w budynku dawnej elektrowni. Mieszkania zostaną wykończone w stanie deweloperskim – podciągnięte zostaną wszystkie przyłącza, media i instalacje, w wyposażeniu znajdą się też okna i drzwi zewnętrzne w eleganckich, stonowanych barwach. Wszystkie mieszkania będą posiadały balkon, taras lub ogródek, w większości z nich będzie możliwe wydzielenie garderoby w sypialni. Łazienki zaprojektowano tak, aby umożliwić aranżację prysznica z odpływem liniowym, bez konieczności montażu brodzika. Wszystkie klatki schodowe zostaną wyposażone w duże windy oraz przestronne, wykończone w duchu modernizmu korytarze. Do dyspozycji mieszkańców oddany zostanie także parking podziemny z bramami wjazdowymi podnoszonymi napędem elektrycznym. Docelowo powstanie parking wielopoziomowy o konstrukcji żelbetowej, który znajdzie się w południowo-zachodniej części osiedla.

– Kompleks osiedlowy Art Modern będzie miejscem skrojonym na potrzeby zarówno młodych i dynamicznych, jak też osób starszych, ceniących wygodę i bezpieczeństwo – mówi Michał Styś, Dyrektor Zarządzający OPG Property Professionals. – Inwestycję realizujemy w oparciu o dostosowany do współczesnych wymagań projekt architektoniczny oraz najwyższy standard wykonawczy, który gwarantuje nie tylko terminowe ukończenie prac, ale przede wszystkim zadowolenie przyszłych lokatorów – podsumowuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych