PARTNER PORTALU

ATAL Francuska Park I czeka na pierwszych lokatorów

Zakończyły się prace budowlane w pierwszym etapie inwestycji ATAL Francuska Park w Katowicach. Obiekty właśnie dostały pozwolenie na użytkowanie. Do tej pory nabywców znalazły 94 z 236 lokali, a 14 kolejnych jest objętych rezerwacją.

Autor: Housemarket.pl 19 maja 2015 12:01

ATAL Francuska Park to dwuetapowa inwestycja, zlokalizowana u zbiegu ulic Francuskiej i Lotnisko w Katowicach. Pozwolenie na użytkowanie dostały właśnie trzy budynki pierwszego etapu osiedla. Obiekty, dzięki odpowiednio dobranym elementom wykończeń, wpisują się formą oraz funkcjonalnością w otaczający krajobraz i charakter urbanistyczny okolicy. Grafitowa kolorystyka elewacji została uzupełniona o elementy z naturalnego drewna oraz granitu. Dopełnienie stanowią aluminiowe, malowane proszkowo balustrady, które nadają budynkom nowoczesnego wyglądu.  W kompleksie znajdują się również tereny zielone, z miejscami do rekreacji i odpoczynku oraz placem zabaw dla najmłodszych. Osiedle jest ogrodzone, monitorowane, a także dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

- Na Śląsku, w przeciwieństwie do Warszawy i Krakowa, mieszkania chętniej kupowane są w inwestycjach już zakończonych. Również w przypadku ATAL Francuska Park popyt zwiększał się wraz z zaawansowaniem prac budowlanych. Od kilku miesięcy utrzymuje się na poziomie powyżej 10 mieszkań miesięcznie – mówi Ewelina Juroszek, dyrektor ds. sprzedaży mieszkań ATAL S.A.

W pierwszym etapie ATAL Francuska Park znajdują się 236 mieszkania o metrażach od 30 do 124 mkw. i zróżnicowanych układach. Zmotoryzowani mogą skorzystać z garażu podziemnego, który pomieści 277 samochodów. Dla wygody mieszkańców, w budynkach powstały 222 funkcjonalne komórki lokatorskie. Do dyspozycji lokatorów została oddana także wózkownia. W tej części inwestycji powstały również trzy lokale handlowo-usługowe, które ułatwią lokatorom załatwienie codziennych spraw.

W aktualnej ofercie ATAL S.A. znajduje się także ATAL Francuska Park II. W Drugim etapie osiedla  powstaną trzy kolejne, spójne architektonicznie budynki, w których znajdzie się 258 funkcjonalnych mieszkań. Każde z mieszkań zostanie wyposażone w przydomowy ogródek, balkon lub obszerny taras. Ta część inwestycji obejmie również budowę parkingu podziemnego na 309 aut oraz 29 zewnętrznych miejsc postojowych. Projekt osiedla przygotował Wojciech Wojciechowski.

Planowany termin oddania drugiego etapu do użytkowania to I kwartał 2016 roku.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych