PARTNER PORTALU

Atal rozdaje klucze do mieszkań w Katowicach

Atal zakończył budowę drugiego etapu inwestycji Francuska Park w Katowicach. Wydania mieszkań już trwają. Jednocześnie niedawno została uruchomiona sprzedaż w ostatnim z budynków, tym samym oferta osiedla poszerzyła się o 104 lokale.

Autor: HouseMarket.pl 15 marca 2016 11:47

Francuska Park to nowoczesny kompleks mieszkaniowy znajdujący się u zbiegu ulic Francuskiej i Lotnisko w Katowicach. Jest to idealne miejsce dla osób lubiących korzystać z uroków życia miejskiego, a także dla tych, które cenią bliskość natury. Cena za mkw. mieszkania brutto wynosi 5 400 złotych oraz 5 600 złotych za lokale na ostatnim piętrze.

Obecnie w ofercie znajduje się pierwszy i drugi etap osiedla. Powstaje tam sześć budynków o kaskadowych układach, które mają do ośmiu pięter. Do wykończeń ich elewacji zostały wykorzystane elementy w kolorze grafitowym, naturalne drewno i granit. Dopełnieniem są aluminiowe, malowane proszkowo balustrady, które nadają budynkom nowoczesnego wyglądu.

W kompleksie znajdują się również tereny zielone, z miejscami do rekreacji i odpoczynku wraz z placem zabaw dla najmłodszych. Osiedle jest ogrodzone, monitorowane, a także dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Drugi etap osiedla właśnie dostał pozwolenie na użytkowanie. Łącznie w tej części inwestycji zostało oddanych 269 mieszkań zlokalizowanych w trzech budynkach. Lokale posiadają funkcjonalne układy pomieszczeń oraz zróżnicowane metraże od 26 do 136 mkw.

Dla zmotoryzowanych mieszkańców osiedla zaplanowano garaż podziemny z 309 stanowiskami oraz 29 miejsc postojowych zewnętrznych. W sprzedaży znalazło się również 48 komórek lokatorskich.

Dodatkowo niedawno ruszyła sprzedaż mieszkań zlokalizowanych w budynku nr 7. Do oferty trafiły 104 lokale o zróżnicowanych powierzchniach od 30 do 136 mkw.

Prace w tym obiekcie również zostały zakończone, co oznacza, że nowi właściciele od razu będą mogli rozpocząć urządzanie nowego lokum. W części podziemnej budynku znajduje się także garaż, który pomieści 110 samochodów. Do tego obiektu przynależy również 13 miejsc postojowych zewnętrznych.

Jednym z atutów osiedla jest jego dogodna lokalizacja. Kompleks znajduje się w sąsiedztwie Doliny Trzech Stawów oraz Katowickiego Parku Leśnego – idealnych miejsc do odpoczynku i rekreacji. Rozbudowana sieć komunikacji miejskiej zapewnia szybki i łatwy dojazd do centrum i pozostałych części Katowic. Natomiast położenie nieopodal wyjazdu na A4 ułatwia sprawny przemieszczenie się do innych miast aglomeracji, a także w kierunku Wrocławia czy Krakowa.

W aktualnej ofercie, na obu oferowanych etapach osiedla są 234 wolne lokale (z łącznej liczby 507). Wydania mieszkań już trwają. Projekt osiedla przygotował Wojciech Wojciechowski.

 

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych