PARTNER PORTALU

Atal rozdaje klucze do mieszkań w Katowicach

Atal zakończył budowę drugiego etapu inwestycji Francuska Park w Katowicach. Wydania mieszkań już trwają. Jednocześnie niedawno została uruchomiona sprzedaż w ostatnim z budynków, tym samym oferta osiedla poszerzyła się o 104 lokale.

Autor: HouseMarket.pl 15 marca 2016 11:47

Francuska Park to nowoczesny kompleks mieszkaniowy znajdujący się u zbiegu ulic Francuskiej i Lotnisko w Katowicach. Jest to idealne miejsce dla osób lubiących korzystać z uroków życia miejskiego, a także dla tych, które cenią bliskość natury. Cena za mkw. mieszkania brutto wynosi 5 400 złotych oraz 5 600 złotych za lokale na ostatnim piętrze.

Obecnie w ofercie znajduje się pierwszy i drugi etap osiedla. Powstaje tam sześć budynków o kaskadowych układach, które mają do ośmiu pięter. Do wykończeń ich elewacji zostały wykorzystane elementy w kolorze grafitowym, naturalne drewno i granit. Dopełnieniem są aluminiowe, malowane proszkowo balustrady, które nadają budynkom nowoczesnego wyglądu.

W kompleksie znajdują się również tereny zielone, z miejscami do rekreacji i odpoczynku wraz z placem zabaw dla najmłodszych. Osiedle jest ogrodzone, monitorowane, a także dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Drugi etap osiedla właśnie dostał pozwolenie na użytkowanie. Łącznie w tej części inwestycji zostało oddanych 269 mieszkań zlokalizowanych w trzech budynkach. Lokale posiadają funkcjonalne układy pomieszczeń oraz zróżnicowane metraże od 26 do 136 mkw.

Dla zmotoryzowanych mieszkańców osiedla zaplanowano garaż podziemny z 309 stanowiskami oraz 29 miejsc postojowych zewnętrznych. W sprzedaży znalazło się również 48 komórek lokatorskich.

Dodatkowo niedawno ruszyła sprzedaż mieszkań zlokalizowanych w budynku nr 7. Do oferty trafiły 104 lokale o zróżnicowanych powierzchniach od 30 do 136 mkw.

Prace w tym obiekcie również zostały zakończone, co oznacza, że nowi właściciele od razu będą mogli rozpocząć urządzanie nowego lokum. W części podziemnej budynku znajduje się także garaż, który pomieści 110 samochodów. Do tego obiektu przynależy również 13 miejsc postojowych zewnętrznych.

Jednym z atutów osiedla jest jego dogodna lokalizacja. Kompleks znajduje się w sąsiedztwie Doliny Trzech Stawów oraz Katowickiego Parku Leśnego – idealnych miejsc do odpoczynku i rekreacji. Rozbudowana sieć komunikacji miejskiej zapewnia szybki i łatwy dojazd do centrum i pozostałych części Katowic. Natomiast położenie nieopodal wyjazdu na A4 ułatwia sprawny przemieszczenie się do innych miast aglomeracji, a także w kierunku Wrocławia czy Krakowa.

W aktualnej ofercie, na obu oferowanych etapach osiedla są 234 wolne lokale (z łącznej liczby 507). Wydania mieszkań już trwają. Projekt osiedla przygotował Wojciech Wojciechowski.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych