PARTNER PORTALU

Atal wyda klucze do mieszkań na osiedlu Francuska Park

Atal sfinalizował czwarty etap budowy kompleksu Francuska Park. Do użytkowania oddano kolejne 53 mieszkania.

Autor: housemarket.pl 27 lipca 2017 12:59

W IV etapie Francuska Park udostępniono również 16 zamykanych garaży na poziomie parteru oraz 39 naziemnych miejsc parkingowych. Tak jak w poprzednich etapach, do każdego z mieszkań przynależą balkony, a do mieszkań usytuowanych na 5. piętrze przestronne tarasy. Dla wygody mieszkańców przewidziano również 27 komórek lokatorskich. W tym etapie inwestycji powstało też 6 lokali usługowych o powierzchniach od 26,31 mkw. do 74,69 mkw.

Atal Francuska Park to największy projekt deweloperski realizowany na terenie Katowic. W IV etapie, którego sprzedaż rozpoczęła się we wrześniu 2016 roku wolnych zostało tylko 6 lokali. W najnowszej, piątej, odsłonie osiedla od maja br. sprzedaliśmy 44 mieszkania, kolejne 33 są zarezerwowane – mówi Mateusz Juroszek, wiceprezes Atal.   

W sprzedaży znajdują się obecnie gotowe mieszkania z etapów: I, II, III, IV. W maju 2017 roku oferta została poszerzona o V etap Francuska Park. Łącznie we wszystkich fazach osiedla do nabycia zostały 194 mieszkania, co stanowi tylko 20% wszystkich lokali w całym projekcie.

Projekt Francuska Park został podzielony na pięć etapów, w ramach których powstanie 12 eleganckich budynków. Będą posiadały od czterech do ośmiu pięter oraz kondygnację podziemną, gdzie znajdą się stanowiska garażowe oraz komórki lokatorskie. Do dyspozycji mieszkańców zostanie oddanych 879 mieszkań o zróżnicowanym metrażu. Sprawne przemieszczanie wewnątrz budynków ułatwią cichobieżne windy. W obiektach znajdzie się także 15 lokali handlowo-usługowych.

Francuska Park wyróżnia nowoczesna architektura. Grafitowa kolorystyka elewacji została uzupełniona o elementy z naturalnego drewna oraz granitu. Dopełnienie stanowią aluminiowe, malowane proszkowo balustrady, które nadają budynkom nowoczesnego wyglądu. W kompleksie znajdują się również tereny zielone, z miejscami do rekreacji i odpoczynku oraz placem zabaw dla najmłodszych. Osiedle jest także dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Inwestycja jest położona w pobliżu Doliny Trzech Stawów – zielonej enklawy Katowic, a także Katowickiego Parku Leśnego. Bliskość lasów i zbiorników wodnych to znakomita przestrzeń dla osób chcących odpocząć od miejskiego zgiełku. 

Za projekt osiedla odpowiada Wojciech Wojciechowski. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych