PARTNER PORTALU

Atrium: Trwa wznoszenie ostatniego wieżowca

Na osiedlu Atrium w Bydgoszczy trwa wznoszenie ostatniego, ośmiopiętrowego budynku. W sumie przy ul. Gajowej zaprojektowano 250 mieszkań.

Autor: HouseMarket.pl 11 stycznia 2016 12:38

W lipcu ubiegłego roku rozpoczęły się prace ziemne przy budynku D, który ma zamykać osiedle od strony północno zachodniej. Obecnie wykonywane są prace na poziomie pierwszego piętra. Budowa całego ośmiopiętrowego budynku ma zakończyć się na przełomie 2016 i 2017 roku.

Osiedle Atrium tworzą w sumie cztery budynki o zróżnicowanej wysokości (od 5 do 11 pięter). Ich rozkład gwarantuje odpowiednie nasłonecznienie dużego dziedzińca i mieszkań. Pod działką zaprojektowano duży parking oraz komórki lokatorskie. W czterech budynkach zaprojektowano łącznie około 250 mieszkań. Inwestorem jest spółka Arkada Invest.

Jak informuje bydgoski magistrat, budynek C przy ul. Gajowej jest najwyższym nowoczesnym apartamentowcem w Bydgoszczy (12 kondygnacji). Liczy 39 metrów wysokości. Ten tytuł straci po zakończeniu prac nad apartamentowcem Nordic Haven przy ul. Grottgera, który liczyć ma 55 metrów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych