PARTNER PORTALU

Aura Sky, apartamentowy drapacz chmur - z kamieniem węgielnym

Długo wyczekiwana inwestycja doczekała się realizacji. Przedstawiciele Mill-yon wmurowali kamień węgielny pod najwyższy budynek prawobrzeżnej Warszawy. Kolejna ceremonia - zawieszenia wiechy na najwyższej kondygnacji Aura Sky - już za rok.

Autor: HouseMarket.pl 18 stycznia 2016 18:17

Aura Sky powstaje przy ul. Ostrobramskiej (róg Rodziewiczówny), na gruncie z prawem własności. Zaplanowano tu około 580 apartamentów; od 35 do 130 mkw. Struktura jest zróżnicowana; w ofercie znajdują się mieszkania 1-pokojowe od 35 mkw., 2-pokojowe od 45 mkw. oraz 3-pokojowe od 63 mkw.

Projekt Aura Sky przewiduje zróżnicowaną zabudowę; 4- i 8-piętrową oraz sięgającą niemal 90 metrów dominantę (26 kondygnacji łącznie z poziomem parteru). Elewacja z dużą ilością przeszkleń dodatkowo eksponuje strzelistość bryły. Modernistyczna architektura i elegancki minimalizm nadają jej wrażenie lekkości.

Wszystkie mieszkania posiadają duże, panoramiczne okna. Do wyboru są lokale skierowane na dowolną stronę świata. Na amatorów 3 pokoi czekają narożne, bardzo jasne i słoneczne mieszkania z kuchnią odrębną lub otwartą na salon, a do wybranych mieszkań 4-pokojowych przynależą 26-metrowe loggie położone od strony zielonego patio. Apartamenty do 130 mkw. położone na najwyższych kondygnacjach mają 3 metry wysokości i posiadają tarasy do 80 mkw. z perspektywą na trzy strony świata.

Do pozostałych mieszkań również zaprojektowano duże, przeszklone loggie lub ogrody zimowe. W części mieszkań loggie mają przeszklenia przesuwne, dzięki czemu mieszkańcy mogą skorzystać z otwartej przestrzeni latem, lub zamkniętego, widokowego pomieszczenia zimą.

Do wyłącznej dyspozycji mieszkańców Aura Sky zaprojektowano ciche, wewnętrzne patio z atrakcyjną architekturą zieleni, alejkami i ławeczkami. Wejście do osiedla prowadzi przez reprezentacyjne lobby z portiernią. W wysokościowcu zaplanowano cztery szybkobieżne windy.

Cały teren będzie objęty całodobowym monitoringiem i ochroną. Inwestycja została podzielona na dwa etapy. Budowa I etapu rozpoczęła się w listopadzie 2015 i zostanie zakończona w 2017 roku.

Ceny mieszkań kształtują się na poziomie od 6,5 tys. do 8,5 tys. zł, natomiast apartamenty na trzech najwyższych kondygnacjach kosztują 9,3 tys. zł/mkw. Zakup miejsca postojowego nie jest obowiązkowy.

Inwestorem jest firma Mill-yon, należąca do Grupy ILDC; która od ponad 100 lat prowadzi międzynarodową działalność deweloperską. Ceremonia wmurowania kamienia węgielnego zbiegła się z 10-tą rocznicą działalności Mill-yon na terenie Polski.

Zobacz Aura Sky na wizualizacjach

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych