PARTNER PORTALU

Awbud szykuje nową inwestycję

Grupa Awbud podpisała umowę na generalne wykonawstwo drugiego etapu osiedla Nowa Papiernia. Inwestycja powstaje we Wrocławiu u zbiegu ulic T. Kościuszki, J. Piłsudskiego, Komuny Paryskiej oraz I. Prądzyńskiego. Prace rozpoczną się w listopadzie i potrwają do lutego 2019 r. Kontrakt wyniósł ponad 29 mln zł.

Autor: HouseMarket.pl 17 listopada 2017 14:05

Grupa Awbud w ramach otrzymanego zlecenia będzie odpowiedzialna za wykonanie trzech budynków wraz z otoczeniem i infrastrukturą zewnętrzną. Zajmie się ukształtowaniem terenu, zielenią, w nawiązaniu do istniejącej sieci komunikacyjnej, ciągami pieszo-jezdnymi, elementami małej architektury wraz z sieciami i przyłączami, a także uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie dla zrealizowanych obiektów budowlanych.

Inwestycja będąca przedmiotem zlecenia została rozpoczęta w 2016 roku, a część prac obejmujących wykonane fragmenty budowy, roboty tymczasowe, wykopy lub inne przekształcenia na terenie budowy zrealizował inny wykonawca. Grupa Awbud uwzględni je w trakcie realizacji prac.

- Współpraca z Vista Development to kolejne nasze zlecenie w systemie generalnego wykonawstwa w segmencie budownictwa mieszkaniowego. Konsekwentnie realizujemy obraną strategię rozwoju w tym obszarze i doceniamy zaufanie jakim obdarzają nas kolejni inwestorzy realizujący projekty mieszkaniowe - mówi Michał Wuczyński, prezes zarządu Awbud – Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w realizacji prestiżowego i dobrze znanego we Wrocławiu projektu deweloperskiego, wielokrotnie nagradzanego w Polsce i za granicą, jakim jest osiedle Nowa Papiernia – dodaje.

Do najbardziej prestiżowych zleceń Grupy Awbud w obszarze budownictwa ogólnego - mieszkaniowego i komercyjnego, realizowanych w 2017 roku, należą m.in. prace żelbetowe przy budowie sklepu IKEA w Lublinie, budowa konstrukcji żelbetowej futurystycznego biurowca Diamentum Office we Wrocławiu i budynków mieszkalnych w inwestycji Murapol Parki Warszawy.

Zaś do flagowych realizacji w systemie generalnego wykonawstwa, zaliczają się takie projekty jak: nowoczesny szpital Vratislavia Medica czy niedawno rozpoczęty projekt mieszkaniowy dla firmy GPI Centrum Południowe. Łączna wartość pozyskanych w bieżącym roku przez Grupę Awbud kontraktów, dla realizacji z obszaru budownictwa ogólnego, wynosi blisko 67 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych