PARTNER PORTALU

Bay House: Industrialna willa na bajecznej plaży

Otwarty na ocean dom leży na odosobnionej plaży w Kalifornii. Rezydencja w malowniczej zatoce połączona jest z oceanem niewielką wyspą, do której prowadzi mostek. Willa ma też swoją przystań dla łódek.

Autor: HouseMarket.pl 01 lipca 2016 09:22

Architekci z rumuńskiej pracowni Razvan Barsan + Partners inspirowali się stylem industrialnym. Ich zadaniem było zrewitalizowanie starej budowli nad oceanem, wpisując w nią funkcję domową.

– Postawiliśmy na uczciwą architekturę. Uszanowaliśmy oryginalną industrialną tkankę. W ten sposób metalowy szkielet rezydencji nie stanowi jedynie łącznika między trzema obiektami, ale jest centralną częścią kompozycji. Wyzwaniem było dodanie funkcji mieszkaniowej do surowego, opuszczonego budynku – tłumaczą architekci.

Wielkie przeszklenia otwierają wnętrze rezydencji na bajeczny krajobraz. Projektanci użyli jedynie lokalnych materiałów: drewna, bambusa i trzciny, by w ten sposób nawiązać ciekawą relację między industrialną konstrukcją a egzotycznym krajobrazem. Dom sprawia wrażenie jakby unosił się na wodzie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych