PARTNER PORTALU

BBI Development zdobyło pieniądze na Centrum Praskie Koneser

BBI Development podpisało umowę kredytową na finansowanie realizacji dwóch budynków mieszkalno-biurowo-usługowych w projekcie Centrum Praskie Koneser. Chodzi o budynki E1 i E3.

Autor: PAP 14 kwietnia 2017 14:23

Spółka zależna - Realty 3 Management, realizująca część mieszkaniową projektu Centrum Praskie Koneser w Warszawie, zawarła z Bankiem PEKAO umowę kredytową, dotyczącą finansowania budowy dwóch budynków mieszkalno-biurowo-usługowych.

Bank udzielił kredytu podzielonego na dwie transze. Pierwsza to kredyt budowlany do kwoty 43.222.000 zł z przeznaczeniem na współfinansowanie kosztów etapu mieszkaniowego obejmującego realizację dwóch budynków mieszkalno-biurowo-usługowych (budynki E1 i E3).

Druga transza w kwocie 1.050.000 zł przeznaczona będzie na pokrycie przez kredytobiorcę kwot należnego podatku VAT odnoszącego się do kosztów i wydatków związanych z realizacją projektu.

Spłata kredytu budowlanego nastąpi do dnia 30 września 2019 roku. Spłata kredytu VAT nastąpi do dnia 30 grudnia 2018 roku. Źródłem spłaty powyższych kredytów będą przychody z tytułu sprzedaży wytworzonej powierzchni mieszkaniowej, usługowej i biurowej oraz zwrotów podatku VAT z Urzędu Skarbowego.

Realizacja budynków E1 i E3 inwestycji „Centrum Praskie Koneser” jest obecnie w toku, a zakończenie prac budowlanych planowane jest w drugim kwartale 2018.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych