PARTNER PORTALU

BBI przekazuje szczegóły sprzedaży Konesera

BBI opublikowała nowe informacje na temat transakcji dotyczącej sprzedaży części projektu Koneser. To odpowiedź na zapytania i wątpliwości akcjonariuszy.

Autor: PropertyNews.pl 09 grudnia 2015 08:36

Firma podała nowe informacje na temat, m.in. warunków zastrzeżonych w warunkowej umowie sprzedaży. Po pierwsze chodziło o fakt skorzystania przez władze Warszawy z prawa pierwokupu nieruchomości. Miasto nie podjęło takiej decyzji, co umożliwiło zawarcie umowy przenoszącej prawa użytkowania wieczystego dwóch nieruchomości.

BBI podała także łączną wartość ewidencyjną gruntów sprzedanych na rzecz Liebrecht & Wood. To około 22,09 mln złotych.

Jednocześnie szczegółowo przedstawiono powiązania między BBI a kupującym nieruchomość - K-Invest 2. Jak zauważono, nie istnieją żadne bliższe relacje między spółkami, a także między kupującym a osobami zarządzającymi lub nadzorującymi BBI. Zwrócono uwagę na współudział przedstawicieli Liebrecht & Wood w projekcie Koneser jako współinwestora.

Przypomnijmy, spółka zależna od BBI Development sprzedała na rzecz podmiotu zależnego od Liebrecht & wooD dwa projekty inwestycyjne w ramach kompleksu Koneser w Warszawie. Łączna kwota transakcji to 24,8 mln złotych. Umowa została zawarta między Realty 3 Management a K-Invest 2. Chodzi o prawo użytkowania wieczystego dwóch działek przy ul. Białostockiej i ul. Nieporęckiej o łącznym obszarze 0,59 ha.

Centrum Praskie Koneser jest pierwszą w Warszawie inwestycją, która zaoferuje aż cztery funkcje: biurową, handlową, kulturalną i mieszkalną (330 loftów i soft-loftów). Obecnie rewitalizacja dawnej Wytwórni Wódek na warszawskiej Pradze wchodzi w kolejną fazę. Przy ulicy Ząbkowskiej ruszają prace budowlane nad komercyjną częścią Centrum Praskiego Koneser, w której znajdą się inspirowane industrialnymi motywami biura (25,5 tys. mkw.) i powierzchnie handlowe (20 tys. mkw.), nowoczesne centrum konferencyjne, liczne restauracje oraz hotel.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych