PARTNER PORTALU

Będzie więcej apartamentów dla seniora

MD Nursing wspólnie z deweloperem Angel Poland Group buduje sieć nowoczesnych centrów seniora. Jak będzie funkcjonowało pierwsze w polskiej sieci Angel Care i czym właściwie są apartamenty chronione?

Autor: Housemarket.pl 22 października 2015 10:09

MD Nursing jest operatorem centrów opieki nad osobami starszymi o wysokim standardzie. Jej współzałożyciele – prof. Michael Davidson i prof. Shlomo Noy – mają doświadczenie w pracy naukowej oraz w opiece nad seniorami czy osobami chorymi na demencję. Najlepsze praktyki przenoszą teraz do Polski. Razem z grupą deweloperską budują sieć Angel Care, kompleksowych centrów dla seniorów.

- To nowy styl życia, doceniony w krajach zachodnich, ale dotychczas nieznany w Polsce. Angel Care oznacza najwyższy poziom usług dla seniorów, a także opieki nad osobami z zaburzeniami, które pojawiają się z wiekiem – mówi Michał Kowalski, dyrektor generalny sieci Angel Care, której pierwszy ośrodek powstaje we Wrocławiu.

Nawet sprawni i aktywni seniorzy wolą żyć w komfortowym mieszkaniu, które nie będzie wymagało wspinaczki po stromych schodach, cieszą się z pomocy przy zakupach czy drobnych naprawach. Coraz większe znaczenie przywiązują do bezpieczeństwa, na przykład udogodnień w łazience, szerokich przejść, braku progów, windy itp. Chętnie wybierają też takie miejsce i sposób życia, dzięki którym unikają samotności.   

- Dlatego przychylnie patrzą na apartamenty chronione. Osoby starsze, lecz wciąż aktywne, żyją tutaj bez stresu, otoczeni kompleksowymi usługami i rówieśnikami o podobnych zainteresowaniach – dodaje Michał Kowalski.

Apartament to usługi

Zainteresowanie nowym stylem życia w kompleksowym centrum seniora potwierdzają wyniki, a także plany inwestora. – Im bliżej zakończenia realizacji Angel Care, tym bardziej zainteresowanie się zwiększa. Planujemy budowę sieci kompleksowych centrów Angel Care. Seniorzy z Polski i innych młodych krajów Unii Europejskiej zasługują na nowoczesne ośrodki. Rodzi się nowy trend, który wyznaczają polscy seniorzy  – mówi Michał Kowalski. Ale czym właściwie różni się apartament chroniony Angel Care od tradycyjnego mieszkania?

Komfort gwarantują usługi dodatkowe. Na życzenie przygotowywane będą zdrowe posiłki, apartament będzie regularnie sprzątamy oraz zaopatrywany w bieliznę pościelową i ręczniki. Istnieje możliwość korzystania z usług indywidualnego opiekuna, zrobienia zakupów na życzenie i realizacji innych zleceń.

Mieszkańcy mogą liczyć również na wiele aktywności, które podnoszą jakość życia i zapewniają szczęśliwe starzenie się. Będą mieli dostęp do pomieszczeń wspólnych, w których mogą rozwijać swoje zainteresowania i zawierać znajomości. Przykłady? Pokoje spotkań na każdym piętrze, biblioteka, sala fitness, tematyczne wieczory filmowe lub z muzyką, ciekawe wykłady, wycieczki za miasto, gry towarzyskie, pracownia działań twórczych czy zielony ogród na dziedzińcu, miejsce spacerów i relaksu.

– To przyjazne środowisko, w którym seniorzy znajdą towarzystwo i unikną samotności, która jest częstą przyczyną depresji w starszym wieku – mówi prof. Shlomo Noy, ceniony w świecie geriatra i współzałożyciel Angel Care. – Mieszkańcom zapewniamy warunki do podejmowania aktywności fizycznej, intelektualnej, a także społecznej. To główne czynniki wpływające na poczucie szczęścia w życiu.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych