PARTNER PORTALU

Bella Dolina. Dwa tysiące mieszkań zamiast galerii

Bella Dolina to inwestycja, która rośnie przy ulicy Lubelskiej w Rzeszowie. W pierwszym etapie budowy powstaną dwa bloki mieszkalne. Wiele lat temu w tym miejscu miał stanąć największy w mieście punkt handlowy.

Autor: housemarket.pl 09 lutego 2018 12:18

Bella Dolina to nazwa dobrze znana mieszkańcom Rzeszowa. To nazwa pierwotnie przypisana do największej galerii handlowej, która miała powstać w tym miejscu. Jej pomysłodawcą była firma Mayland, która ze względu na niską opłacalność inwestycji postanowiła z niej rezygnować. Do budowy nie doszło, a tereny odkupił deweloper DevelopRes i przeznaczył je pod osiedle mieszkaniowe.

Na działce o powierzchni około 10 ha wyrośnie około 20 budynków mieszkalnych. Zaplanowano w nich prawie 2 tysiące mieszkań. Budynki będą miały od kilku, do maksymalnie 10 kondygnacji i zostaną wyposażone w podziemne garaże. Wokół nich powstaną parkingi, place zabaw i liczne tereny zielone.

Budowa pierwszych dwóch bloków rozpocznie się w pierwszej połowie tego roku. Mieszkania będzie można kupować już na przełomie marca i kwietnia.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych