PARTNER PORTALU

BGK finansuje 20 lokali komunalnych w Toruniu

W Toruniu przekazano do użytkowania budynek z 20 lokalami komunalnymi. Powstał przy udziale środków z rządowego programu finansowego wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego, obsługiwanego przez BGK.

Autor: HouseMarket.pl 21 lutego 2017 11:30

W nowopowstałym budynku znajdują się mieszkania od jednopokojowych do trzypokojowych o powierzchni użytkowej od 43,3 do 62,5 mkw. Przy każdej z klatek schodowych przewidziano wózkarnię i suszarnię. Obok budynku urządzono zieleńce i miejsca postojowe. Roboty budowlane trwały 11 miesięcy. Bezzwrotne dofinansowanie z Funduszu Dopłat wyniesie 30 proc. faktycznych kosztów przedsięwzięcia. W ten sposób miasto zakończyło realizację zespołu mieszkaniowego przy ul. Drzymały, obejmującego łącznie 147 lokali komunalnych i socjalnych, z czego 70 lokali powstało przy udziale środków Funduszu Dopłat.

Toruń aktywnie uczestniczy w rządowym programie wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego, korzystając ze wszystkich dostępnych w programie możliwości, tj. tworzenia lokali socjalnych, komunalnych, mieszkań chronionych,  noclegowni oraz domu dla bezdomnych, samodzielnie lub we współpracy z Toruńskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego.

Od 2005 roku BGK przyznał miastu ponad 23 mln zł bezzwrotnego finansowego wsparcia na ponad 700 lokali i miejsc noclegowych, z czego już 80 proc. zostało oddanych do użytku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych