PARTNER PORTALU

Biało-czerwona iluminacja Złotej

Dla uczczenia wydarzeń, które rozpoczęły się 1 sierpnia 1944 roku, w 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego o zmroku fasada Złotej 44 rozbłysła biało-czerwonym światłem.

Autor: Housemarket.pl 03 sierpnia 2015 10:49

Warszawa od lat pamięta o rocznicy Powstania Warszawskiego. W jej obchody czynnie włączają się nie tylko środowiska powstańcze, władze państwowe i samorządowe, ale także mieszkańcy i mieszkanki Warszawy.

– Istotne jest, aby wszyscy, zarówno mieszkańcy jak i inwestorzy, którzy kształtują Warszawę, rozumieli ducha tego wyjątkowego miasta i upamiętniali ważne w jego historii wydarzenia. Dlatego, w tym roku także Złota 44 symbolicznie upamiętni rocznicę powstania Warszawskiego – mówi Rafał Szczepański, wiceprezes BBI Development S.A.

Iluminacja fasady wieżowca nie jest jedyną inicjatywą właścicieli ZŁOTEJ 44 – firm Amstar i BBI Development S.A. upamiętniającą rocznicę Powstania Warszawskiego. Pod koniec lipca br. Reprezentanci Zarządu Związku Powstańców Warszawskich odwiedzili wieżowiec, aby z 50. piętra spojrzeć na miasto, o które 71 lat temu walczyli. Z kolei przedstawiciele amerykańskiego funduszu Amstar, odwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego. Poznali historię oraz przebieg wydarzeń, które rozpoczęły się 1 sierpnia 1944 r.

Biało-czerwona fasada Złotej 44 w panoramie Warszawy będzie widoczna do 2 października, kiedy tradycyjnie i uroczyście gaśnie znicz na Kopcu Czerniakowskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych