PARTNER PORTALU

Białystok: TBS buduje nowy blok

Nowy blok z 69 mieszkaniami i siedmioma lokalami usługowymi powstaje na osiedlu Bacieczki. Inwestycja powinna zostać zrealizowana do końca października 2016 roku.

Autor: HouseMarket.pl 16 lutego 2016 10:38

W ramach inwestycji Bacieczki VI TBS buduje kolejny blok z mieszkaniami na wynajem. W budynku będzie mogło zamieszkać 69 rodzin. Znajdą się tam zarówno mieszkania o mniejszym metrażu – ok. 38,2 mkw., jak też i większym – ok. 64,7 mkw. Będą to mieszkania dwupokojowe i trzypokojowe. Łączna powierzchnia tych mieszkań to ponad 3,5 tys. mkw., a lokali usługowych – ok. 947 mkw. Obok bloku powstaną również miejsca parkingowe. Budowa powinna zakończyć się do 31 października 2016 roku.

– Budowa mieszkań przez Komunalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego to ważna i potrzebna inwestycja. Oferta mieszkań na wynajem skierowana jest przede wszystkim do ludzi młodych i rodzin. Takie mieszkania cieszą się dużym zainteresowaniem w naszym mieście. Systematycznie realizowane są więc kolejne inwestycje - mówi zastępca prezydenta Białegostoku Robert Jóźwiak.

Dzięki budowie kompleksu Bacieczki VI przy ul. Komisji Edukacji Narodowej ponad trzysta rodzin będzie miało nowe mieszkanie.

Jak informuje białostocki magistrat, blok z prawie 70 mieszkaniami zostanie ukończony jeszcze w tym roku. W następnych latach wybudowane zostaną kolejne, mniejsze już budynki mieszkalne z kompleksu Bacieczki VI. W trzecim kwartale 2018 roku powinna się zakończyć budowa bloku z 24 mieszkaniami, 8 garażami i miejscami parkingowymi. Z kolei w drugim kwartale 2019 roku – budynku z 38 mieszkaniami i taką samą liczbą miejsc parkingowych.

Finalnie na działce przy ul. Komisji Edukacji Narodowej w ramach kompleksu Bacieczki VI powstanie łącznie sześć budynków, w których łącznie znajdą się 322 mieszkania, 14 lokali usługowych i 16 garaży.

Gmina Białystok przekazała Komunalnemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego teren pod budowę tych bloków. Obok tych budynków powstanie nowa infrastruktura, m.in. drogi wewnętrzne, parkingi, chodniki. Nie zabraknie również nowych placów zabaw i elementów tzw. małej architektury. Trzy budynki już wybudowano, czwarty jest w trakcie realizacji. Planowany termin zakończenia całej inwestycji Bacieczki IV to koniec 2019 roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych