PARTNER PORTALU

Blockpol Developer stawia na Nowe Żerniki

Osiem budynków wielorodzinnych z 135 mieszkaniami wybuduje Blockpol Developer na Nowych Żernikach. Inwestycja rozpocznie się w trzecim kwartale tego roku, a zakończy pod koniec 2017 r.

Autor: HouseMarket.pl 25 lutego 2016 09:23

Projekt kwartału opracowany wspólnie przez dziewięciu architektów przewiduje wzniesienie ośmiu punktowych budynków mieszkalnych o wysokości do pięciu kondygnacji. We wszystkich powstanie łącznie 135 mieszkań.

Budynki rozmieszczone zostały w trzech rzędach spiętych wspólnymi parterami, w których umieszczono parkingi oraz wspólne pomieszczenia pomocnicze, między innymi rowerownie, a od południa także lokale usługowe. Przestrzenią, w której skupiać się będzie życie tej niewielkiej społeczności jest umieszczona we wschodniej części zespołu świetlica, z przylegającym do niej placem zabaw.

Wejścia do poszczególnych budynków prowadzą z kameralnych, pieszych uliczek, lub bezpośrednio z parkingów. Na pokrytych trawą dachach parterowych łączników znajdują się tarasy przeznaczone dla lokatorów.

Forma każdego z ośmiu budynków opracowana została indywidualnie, przez projektantów wchodzących w skład zespołu: Piotr Bury, Ewa Bieniek, Agnieszka Ksycka, Stanisław Lose, Zbigniew Maćków, Roman Rutkowski, Dariusz Sirojć, Bartłomiej Witwicki, Piotr Żuraw.

– Zdecydowaliśmy się na inwestycję na Nowych Żernikach, ponieważ chcemy dołożyć swoją cegiełkę do tak ważnej i pożytecznej inicjatywy. We Wrocławiu powstaje wiele osiedli, których jakość wykonania i innowacyjność pozostawia wiele do życzenia. Natomiast Nowe Żerniki to będzie osiedle niestandardowe, w pełni funkcjonalne. Powstaje przede wszystkim z myślą o mieszkańcach i stworzenia dla nich optymalnych warunków zamieszkania. Chcemy przyczynić się do powstania tej architektonicznej perełki Wrocławia – mówi Marcin Zieliński, dyrektor generalny Blockpol Developer.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych