PARTNER PORTALU

Bloki na działce po Torpo zablokowane

Dawna Szwalnia biznesmena Jerzego Bańkowskiego nie może ruszać z budową osiedla przy ul. Żwirki i Wigury 55 w Toruniu. Warunki zabudowy są nieważne - informuje portal nowosci.com.pl.

Autor: nowosci.com.pl 26 lipca 2016 14:20

Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Toruniu uchyliło decyzję o warunkach zabudowy, którą dla terenu po Torpo wydali miejscy urzędnicy.

Decyzję Wydziału Architektury i Budownictwa zaskarżyli pojedynczy sąsiedzi oraz stowarzyszenie „Nasze osiedle bez bloków”. Wszyscy oni są przeciwni planowi wzniesienia na działce po Torpo osiedla bloków, z których najwyższe miałyby pięć kondygnacji.

Budynek po fabryce Torpo ma zostać rozebrany. Zakład, w którym szyto garnitury, padł cztery lata temu. Działkę o powierzchni 1,5 ha z zakładowymi budynkami kupiła za 5,5 mln zł spółka Marbud Development. W planach były: nadbudowa budynku po zakładzie, stworzenie kompleksu 120 mieszkań i sklepów. Protest jednak zaczął narastać, kiedy zmienił się inwestor. Została nim spółka Dawna Szwalnia biznesmena Jerzego Bańkowskiego i postanowiła mieszkań wybudować więcej - informuje portal nowosci.com.pl.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych