PARTNER PORTALU

Bohema. Zamieszkać na Pradze

Mieszkania w Bohemie to koncept, który łączy komfort mieszkania w nowym budynku
z klimatem starego, zrewitalizowanego otoczenia. Już 8 grudnia podwoje otwiera biuro sprzedaży na terenie Bohemy, w jednym z historycznych budynków przy ulicy Szwedzkiej 20 na warszawskiej Pradze.

Autor: housemarket.pl 04 grudnia 2017 12:37

Projekt Bohema jest wyjątkowym pomysłem nowej przestrzeni do życia w Warszawie. Jej integralnym komponentem jest część mieszkaniowa.

Apartamentowce mają gwarantować komfort mieszkania w nowoczesnym budynku ze wszystkimi udogodnieniami, czyli parkingami podziemnymi, windami, dużymi przeszkleniami, a także ogródkami na parterze, balkonami, loggiami i tarasami na dachu. Z drugiej strony będą się wpisywać w otoczenie i nawiązywać do rewitalizowanej fabryki. Tradycja w nowoczesnym i bardzo klimatycznym wydaniu – mówi Elżbieta Konarska, Koordynator Projektu Bohema.

W pierwszym etapie, którego sprzedaż trwa obecnie, powstaną trzy budynki. W dwóch kameralnych 6-piętrowych budynkach i jednym 4-piętrowym powstanie łącznie 303 mieszkania. Ich metraż waha się od 27 do 135 mkw. Deweloper zaznacza, że istnieje możliwość połączenia mieszkań dla klientów zainteresowanych większym metrażem.

Nowe budynki architekturą zewnętrzną będą nawiązywać do istniejących budynków historycznych po dawnej fabryce Polleny dzięki dużym płaszczyznom z cegły. Na elewacjach pojawią się także stalowe elementy balustrad, które formą korespondują z elementami technicznymi zabudowy przemysłowej. Wewnątrz w częściach wspólnych planowane jest wykorzystanie cegły rozbiórkowej z istniejących elementów zagospodarowania oraz wykorzystanie betonu architektonicznego w rejonie klatek schodowych oraz niektórych ścian w korytarzach. Poprzemysłowy charakter tego miejsca będą również podkreślały balkony oraz loggie poprzez surowość materiałów wykończeniowych. Uwagę należy również zwrócić na ciekawą architekturę krajobrazu wewnętrznego dziedzińca, w którym przeplatać się będą betonowe elementy małej architektury z projektowaną zielenią zarówno niską jak i wysoką. Wszystkie ogródki dla lokali na parterze będą zlokalizowane powyżej głównego traktu pieszego, tak by zapewnić większą prywatność ich użytkownikom. Dodatkowo dla mieszkańców dostępny będzie zielony skwerek, gdzie można będzie się wybrać na krótki spacer.

Projekt został stworzony przez pracownię architektoniczną Grupa 5 Architekci z wyłączeniem budynków komercyjnych wokół komina tj.: Warzelnia, Glicerynownia i Kotłownia, za którą odpowiada pracowania SUD Architekci.

Budowa pierwszego etapu rusza na początku 2018 roku a zakończy się na przełomie trzeciego, czwartego kwartału 2019 roku.

Bohema łączy wiele różnych funkcji: mieszkaniową, usługową, handlową, biurową, apart-hotelu, kulturalną i społeczną. Część mieszkaniowa w etapie I będzie w naturalny sposób odsunięta od centrum biurowo usługowego, co gwarantuje spokój mieszkańcom. Jednocześnie gwarantując możliwość prowadzenia miejskiego życia i korzystania z możliwości Bohemy: sklepów, kawiarni, galerii, biur czy punktów usługowych.

Lokalizacja Bohemy daje gwarancje świetnej komunikacji z resztą miasta. Osiedle jest położone bezpośrednio przy stacji metra Szwedzka, której otwarcie planowane jest na 2019, w tym samym czasie, w którym oddawany będzie I etap Bohemy. W sąsiedztwie znajdują się drogi, trasy wylotowe, tramwaje i autobusy. W pobliżu jest również Dworzec Wileński.

Bohema to miejsce, które zagwarantuje swoim mieszkańcom wszystkie niezbędne udogodnienia oraz moc atrakcji w zakresie kultury i rozrywki.

Od 8 grudnia na terenie Bohemy przy ulicy Szwedzkiej 20 w Warszawie będzie działać biuro sprzedaży firmy Okam, które będzie otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00 i w soboty od 10:00 do 15:00.

Ceny znajdują się w przedziale od 8 tys. do 10 tys. zł. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych