PARTNER PORTALU

Bouwfonds inwestuje w rynek mieszkań na wynajem w Polsce

Bouwfonds European Residential Fund kupi od Matexi Polska projekt deweloperski w centrum Warszawy. Jest to pierwsza na polskim rynku mieszkań na wynajem transakcja obejmująca zakup przez zagranicznego inwestora instytucjonalnego całego budynku.

Autor: HouseMarket.pl 21 lipca 2016 11:56

Doradcą transakcyjnym inwestora była firma konsultingowa REAS. BERF jest jednym z funduszy inwestycyjnych otwartych zarządzanych przez Bouwfonds Investment Management, którego głównym obszarem działalności jest zarządzanie inwestycjami na rynku nieruchomości. BIM działał dotychczas w Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii, Francji i Skandynawii.

- Stabilność polskiej gospodarki i potencjał jaki stoi przed rozwojem rynku najmu w tym kraju sprawiły, że Polska w naturalny sposób znalazła się w kręgu naszych zainteresowań. Liczymy na możliwość zbudowania tu atrakcyjnego portfela inwestycji – powiedział Michiel Dubois, managing director residential Real Estate at Bouwfonds IM.

Przedmiotem transakcji jest projekt deweloperski zlokalizowany przy ul. Pereca w Warszawie. W budynku znajdą się 193 lokale mieszkalne i część usługowa. W całości przeznaczony zostanie na wynajem.

- Cieszę się, że wielomiesięczna praca, którą włożyliśmy w przygotowanie tej pionierskiej na polskim rynku transakcji zwieńczona została sukcesem. Liczę, że to zachęci zarówno kolejnych międzynarodowych inwestorów do przyśpieszenia swoich decyzji, jak i deweloperów działających na polskim rynku do współpracy przy realizacji podobnych projektów – komentuje Maximilian Mendel, partner w REAS, odpowiedzialny za doradztwo transakcyjne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych