PARTNER PORTALU

BPI podbija Wrocław nowym osiedlem mieszkaniowym

BPI Polska otrzymało pozwolenie na budowę nowej inwestycji mieszkaniowej we Wrocławiu. Bulwary Książęce to pierwszy projekt belgijskiego dewelopera w stolicy Dolnego Śląska. Projekt osiedla wyróżnia wyjątkowa architektura nawiązująca do historycznej zabudowy miasta.

Autor: HouseMarket.pl 24 maja 2016 11:10

Bulwary Książęce powstaną na wyspie Kępa Mieszczańska położonej w bliskim sąsiedztwie Starego Miasta naprzeciwko Archiwów Państwowych. Plan zagospodarowania osiedla poza funkcją mieszkalną przewiduje powstanie nowoczesnego pasażu handlowo-usługowego, który w zamierzeniu ma być dostępny dla wszystkich mieszkańców Wrocławia. W ofercie dewelopera znajdą się mieszkania o podwyższonym standardzie, które będą zróżnicowane pod względem położenia, typu i układu.

Bulwary Książęce powstaną przy ul. Księcia Witolda u zbiegu dwóch ramion Odry od strony Mostu Pomorskiego na Kępie Mieszczańskiej. Architektami inwestycji są Rafał Langowski i Jocelyn Fillard z pracowni SUD Architekt Polska, twórcy m.in. przebudowy Manufaktury w Łodzi, którzy postawili sobie za zadanie zabudować tę część wysypy w sposób, który z jednej strony podkreśli wagę tego wyjątkowego miejsca na mapie Wrocławia, a jednocześnie wpisze się w jej historyczny kontekst.

Ze względu na swoją śródmiejską lokalizację projekt był konsultowany i szczegółowo uzgadniany z wieloma instytucjami miejskimi, w tym z przedstawicielami Władz Miasta Wrocławia, Biurem Miejskiego Konserwatora Zabytków, Wydziałem Środowiska i Rolnictwa Powiatowego Wrocławskiego Wydziału Ochrony Środowiska oraz Biurem Rozwoju Wrocławia. W efekcie czego powstała spójna wizja nowoczesnego kompleksu mieszkaniowego z towarzyszącą funkcją usługową, zaprojektowaną na parterze budynków, który stanie się urbanistycznym i architektonicznym łącznikiem pomiędzy Starym Miastem a Przedmieściem Odrzańskim. Mocnym akcentem architektonicznym będzie fasada wykonana z włoskich paneli ceramicznych zmieniającymi swój wygląd w zależności od światła, koloru nieba i ruchu przepływającej obok Odry.

W ofercie BPI Polska znajdą się wysokiej klasy mieszkania typu Comfort o wysokości 2,68m oraz apartamenty Prestige o wysokości 2,82m. Wszystkie lokale zostały zaprojektowane tak, aby maksymalnie wykorzystać walory widokowe wynikające ze znakomitej lokalizacji projektu. Zadecydują o tym duże drewniane okna zapewniające swobodne przenikanie naturalnego światła do wnętrz budynku. Niemal każdy lokal będzie posiadał wygodny duży taras, balkon lub w przypadku niektórych mieszkań położonych na I piętrze – ogród. Do wyłącznej dyspozycji mieszkańców będą również starannie zaprojektowane tereny zielone zlokalizowane na wewnętrznym patio.

Zobacz komentarz Macieja Golisa, dyrektora projektu w BPI Polska dotyczący inwestycji

– Bulwary Książęce to inwestycja, która w zamierzeniu przyczyni się do rewitalizacji tej zapomnianej przez lata wyspy. Kompleks składał się będzie z kilku reprezentacyjnych budynków wielorodzinnych otoczonych pasażem od północnego ramienia Odry oraz promenadą zaprojektowana w pasie obecnej ulicy Księcia Witolda. Dostępna wyłącznie dla pieszych ulica handlowa wzbogaci ofertę kulturalno-usługową wyspy, podkreślając jej śródmiejski charakter. Projekt komercyjny lokali znajdujących się na ulicy handlowej przewiduje liczne restauracje, kawiarnie oraz sklepy, co wykreuje znakomite, pełne atrakcji miejsce, idealne dla spotkań towarzyskich – mówi Maciej Golis, dyrektor projektu w BPI Polska odpowiedzialny za realizację inwestycji we Wrocławiu.

Starannie przemyślana koncepcja całego kompleksu umożliwi synergię wszystkich zaprojektowanych funkcji przy jednoczesnym zachowaniu prywatności i bezpieczeństwa mieszkańców. Hole wejściowe do budynków mieszkalnych zostaną usytuowane z dala od ulicy handlowej. W podziemnych kondygnacjach znajdą się oddzielone od siebie parkingi zarówno dla mieszkańców części mieszkaniowej kompleksu , jak i osób odwiedzających lokale ulicy handlowej.

Całość inwestycji zostanie zrealizowana w dwóch etapach. W pierwszym etapie powstanie 175 mieszkań i apartamentów, drugi etap to kolejnych 177 lokali mieszkalnych. Rozpoczęcie pierwszych prac przygotowawczych rozpocznie się latem br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych