PARTNER PORTALU

BPI Polska planuje inwestycję we Wrocławiu

Stolica Dolnego Śląska będzie kolejną polską metropolią obok Warszawy i Gdańska, w której swoją inwestycję zaplanowała firma BPI SA. Spółka pod koniec ubiegłego roku sfinalizowała zakup działki w centrum Wrocławia, gdzie planuje zrealizować inwestycję o wielkości co najmniej 22 tys. mkw. powierzchni użytkowej.

Autor: housemarket.pl 05 lutego 2015 11:03

Lokalizacja inwestycji jest przewidziana na Kępie Mieszczańskiej w okolicach Starego Miasta i wrocławskich uczelni. Koncepcja projektu zakłada budowę lokali mieszkaniowych oraz pasażu handlowo-biurowego.

–Jesteśmy przekonani, że ta inwestycja będzie wpisywać się w filozofię „nowoczesnego Wrocławia”, który w ostatnich latach bardzo dynamicznie się rozwija. Chcemy mieć w tym swój wkład i zakładamy, że efekty naszych działań będą odpowiadały potrzebom mieszkańców – powiedział dyrektor ds. rozwoju w grupie CFE, Frederik Lesire.

BPI Polska jest obecna na krajowym rynku od 2009 r. i ma już w swoim portfolio takie realizacje, jak dwa etapy kompleksu mieszkaniowo-usługowego „Cztery Oceany” w Gdańsku oraz osiedle „Wola Tarasy” w Warszawie. Za wrocławski projekt odpowiadać będą firmy Apsys, SUD Polska oraz AP Szczepaniak. Rolę generalnego wykonawcy będzie pełnić CFE Polska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych