PARTNER PORTALU

BPI zyska dzięki czystym gruntom

BPI Polska wdraża bezpieczne oczyszczanie gruntu na terenie osiedla Wola Libre w Warszawie. Jak przebiega proces remediacji historycznych zanieczyszczeń?

Autor: HouseMarket.pl 29 marca 2016 08:34

Remediacja to oczyszczenie i uzdatnienie gruntu do przeprowadzenia na nim inwestycji. Firma BPI przeprowadza właśnie ten proces przygotowując swój projekt mieszkaniowy na warszawskiej Woli.

- Remediacja zaczyna się od dokładnego zdiagnozowania warunków geologicznych i zanieczyszczeń jakie mogą znajdować się w ziemi. Na tej podstawie wykonywany jest plan remediacji, który zakończony jest uzyskaniem decyzji regionalnego dyrektora ochrony środowiska. Wówczas określana jest wspólnie z wykonawcą metodologia prac – wyjaśnia Radosław Grzejdak, Senior Project Manager BPI. - Ze względu na obecność sąsiednich nieruchomości jesteśmy skupieni na bezpieczeństwie wykonania prac, co uzyskujemy przez zastosowania specjalnych technologii - dodaje.

Dzięki remediacji deweloper jest w stanie oczyścić grunty, przeznaczone pod inwestycje, a tym samym zwiększa się wartość mieszkań na nich wybudowanych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych