PARTNER PORTALU

Browar Lubicz czeka na ostatnie szlify

Drugi etap kompleksu mieszkaniowo-biurowo-usługowego jest już ukończony w 99 proc. Obecnie na terenie Browaru Lubicz trwają ostatnie prace wykończeniowe wewnątrz budynków, rozpoczęły się też odbiory jakościowe.

Autor: HouseMarket.pl 06 czerwca 2016 11:13

Na dziedzińcu Browaru Lubicz generalny wykonawca wykonuje prace porządkowe przy zagospodarowaniu osiedla. Ukończono montaż ekranów akustycznych, posadzono pnącza i trawniki wzdłuż budynków. Zgodnie z planami inwestora, II etap kompleksu otrzyma pozwolenie na użytkowanie na przełomie lipca i sierpnia. W jego ramach oddane zostaną do użytku cztery budynki apartamentowe liczące od czterech do pięciu pięter oraz biurowiec o powierzchni 4,2 tys. mkw.

Jeszcze pięć lat temu cały ten kwartał między ulicami: Lubicz, a Strzelecką był zamknięty i niedostępny dla mieszkańców Krakowa. Wtedy też zapadła decyzja odbudowie tego zabytkowego obszaru i rozpoczęły się pierwsze prace budowlane. Ale to nie była typowa inwestycja, tutaj historię połączono z nowoczesnością. W styczniu 2014 roku, inwestor oddał do użytku I etap zespołu mieszkaniowo-biurowo-usługowego wraz z całą infrastrukturą. Balmoral Properties odrestaurował większość zabytkowych budynków, w tym najbardziej okazały Pałac Goetzów. Wkrótce kolejny etap będzie przywrócony do przestrzeni publicznej i udostępniony mieszkańcom.

Cała inwestycja swoim stylem i charakterem nawiązuje do czasów świetności dawnego Browaru. Projekt przygotowany przez krakowską pracownię MOFO Architekci, łączy odrestaurowane dziewiętnastowieczne budynki poprzemysłowe z nową zabudową. Nowoczesny kompleks mieszkaniowo-biurowo-usługowy szybko stał jednym z najbardziej prestiżowych adresów na nieruchomościowej mapie Krakowa. Potwierdzają to też statystyki sprzedaży.

Inwestycja od początku budowy cieszy się dużym zainteresowaniem klientów i najemców. Balmoral Properties sprzedał już ponad 140 ze 163 mieszkań z drugiego etapu. Niemal w całości wynajęty jest budynek biurowy, najemcy podpisali umowy na cztery z pięciu kondygnacji. W ofercie zostały wolne powierzchnie na parterze z przeznaczeniem na biura i usługi oraz powierzchnie kolebkowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych