PARTNER PORTALU

Browar Lubicz pokazuje mieszkania i biura

Browar Lublicz to przykład udanej rewitalizacji terenów poprzemysłowych. Inwestycja typu mix-used z częścią mieszkaniową i biurową weszła w fazę zaawansowanych prac budowlanych.

Autor: HouseMarket.pl 26 czerwca 2015 12:37

Zabytkowy Browar Lubicz stał się na powrót żywą częścią Krakowa. W zrewitalizowanym kompleksie powstały i powstaną jeszcze nowe mieszkania i biura, nowoczesne sklepy i punkty usługowe, a także restauracja i bar.

Inwestycję podzielono na kilka etapów. W styczniu 2014 roku zakończyła się budowa etapu pierwszego. Balmoral Properties odrestaurował historyczne budynki: Pałacu Goetzów, Obciągu Piwa, Portierni, dawnej Suszni Słodu, dawnej Słodowni, a także Maszynowni i Kotłowni z kominem. Zabytkowe budynki dawnego browaru zostały odrestaurowane i zaadaptowane do nowych funkcji: wnętrza Pałacu Goetzów odzyskały dawną elegancję jako ekskluzywne biura, w Maszynowni i Kotłowni mieścić się będą lokale usługowe, zaś Słodownia przeobrazi się w stylową restaurację.

Pomiędzy odrestaurowane zabytki architektury przemysłowej XIX wieku wkomponowano sześć nowoczesnych budynków mieszkalnych z parkingiem w podziemiu oraz sklepami i usługami na parterze. W nowych budynkach Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji własne ogródki (na parterze) lub tarasy (na pierwszym piętrze). Apartamenty na najwyższych piętrach wyposażono zaś w klimatyzację.

W ramach drugiego etapu inwestycji Balmoral Properties powstają cztery budynki mieszkalne, mające od 4 do 5 pięter, w których będą 163 apartamenty. Oprócz mieszkaniówki powstanie też budynek biurowy. Powierzchnia użytkowa lokali usługowych wyniesie 995 mkw., natomiast mieszkań 10 442 mkw. Dla biurowca zaprojektowano 4236 mkw. powierzchni użytkowej.

Inwestycja cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców i klientów. Na etapie budowy inwestor sprzedał 66 mieszkań z drugiego etapu. Duży wpływ na to ma postęp prac na terenie osiedla. Z miesiąca na miesiąc budowa II etapu coraz bardziej przypomina nowoczesny kompleks mieszkaniowo-biurowo-handlowy. Największy postęp prac jest widoczny w budynku mieszkalnym "F" i budynku biurowym "G", tu generalny wykonawca ukończył prace konstrukcyjne przy budowie ostatnich pięter. Postęp prac widać też w budynkach mieszkalnych "C" - powstaje trzecia kondygnacja, "D" - powstaje czwarta kondygnacja i "E" - powstaje szósta kondygnacja. Do dyspozycji mieszkańców drugiego etapu będzie 176 miejsc postojowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych