PARTNER PORTALU

Browar Lubicz w pełnej okazałości

Firma Balmoral Properties ukończyła budowę drugiego etapu kompleksu mieszkaniowo-biurowo-usługowego w centrum Krakowa. Inwestor otrzymał pozwolenie na użytkowanie dla tej inwestycji.

Autor: HouseMarket.pl 26 sierpnia 2016 10:53

Pięć lat temu firma Balmoral Properties zaprezentowała projekt rewitalizacji Browaru Lubicz w Krakowie. Rozpoczęły się prace przygotowawcze pod budowę kompleksu wielofunkcyjnego z zachowaniem zabytkowych obiektów XIX-wiecznej fabryki. Program rewitalizacji terenów dawnego browaru Goetzów, przygotowany przez krakowską pracownię MOFO Architekci zakładał integrację zabytkowych budynków m.in. Pałacu Goetzów, Portierni, Dawnej Suszni Słodu, Dawnej Słodowni, Maszynowni i Kotłowni z kominem z nową zabudową mieszkaniową i biurową.

W styczniu 2014 roku deweloper osiągnął półmetek, zakończyły się prace budowlane pierwszego etapu inwestycji. Zdaniem konserwatora zabytków była to pierwsza rewitalizacja kompleksu poprzemysłowego w Krakowie, w której z taką starannością potraktowano budynki historyczne i wkomponowano je w całość projektu. Po otrzymaniu prawomocnego pozwolenia na użytkowanie rozpoczęła się procedura wydawania kluczy nowym mieszkańcom.

Dzisiaj inwestycja jest już ukończona, firma otrzymała pozwolenie na użytkowanie obiektu. W ramach drugiego etapu osiedla powstały cztery budynki mieszkalne mające od czterech do pięciu pięter. Znajdują się w nich 163 mieszkania dwu– i trzypokojowe. Oprócz apartamentów powstał też kameralny budynek biurowy o powierzchni użytkowej 4,2 tys. mkw.

Gruntownie odrestaurowane zabytkowe budynki dawnego Browaru idealnie komponują się z nowoczesnymi apartamentowcami. Atutem tej inwestycji jest jej położenie - projekt powstaje w samym centrum miasta, jest ona oddalona 200 metrów od dworca głównego i około 800 metrów od krakowskiego Rynku.

Oprócz apartamentów jest też część komercyjna kompleksu. Na terenie Browaru swoje siedziby ma wiele spółek i instytucji m.in. międzynarodowa firma doradztwa zawodowego Adecco, amerykańska firma Uber, największy polski bank PKO BP czy firma Codewise, specjalizująca się w sprzedaży nowatorskich rozwiązań technologicznych. Na terenie browaru powstały też sklepy, market, punkty usługowe, restauracje, bar, kawiarnia czy cukiernia. Nawiązano też do historycznej i pierwotnej funkcji dawnego browaru. W budynku dawnej słodowni znajduje się mikrobrowar i restauracja, gdzie na miejscu tradycyjną metodą warzone jest lokalne piwo.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych