PARTNER PORTALU

Brzozowy Zakątek w rękach Budimexu

Budimex został generalnym wykonawcą budynków A2 i A3 osiedla Brzozowy Zakątek. To kameralny kompleks trzech budynków wielorodzinnych położonych w południowej, zielonej części Miasteczka Wilanów.

Autor: HouseMarket.pl 20 kwietnia 2016 10:07

Spółka zależna Polnord - Śródmieście Wilanów, po uprzednim wypowiedzeniu umowy na inwestorstwo zastępcze budynków A2 i A3 Brzozowego Zakątka z Korporacją Budowlaną DOM, podpisała umowę na generalne wykonawstwo inwestycji z firmą Budimex. Zmiana ta związana jest bezpośrednio z realizacją nowej strategii Polnordu.

Realizując przyjętą w marcu nową strategię Polnord podjął działania mające na celu optymalizację kosztową projektów, w tym między innymi analizę zawartych kontraktów dotyczących realizacji poszczególnych inwestycji.

Zarząd spółki zmienił koncepcję prowadzenia realizacji projektów inwestycyjnych poprzez ograniczenie kompleksowego zlecania realizacji inwestycji w systemie inwestorstwa zastępczego na rzecz generalnego wykonawstwa.

– Zgodnie z zapowiedziami rozpoczęliśmy działania, których celem jest zwiększenie rentowności poszczególnych projektów. Od połowy stycznia do połowy marca 2016 roku przeprowadziliśmy wstępne postępowanie przetargowe dotyczące m.in. realizacji inwestycji Brzozowy Zakątek. W realizowanym postępowaniu dwóch oferentów złożyło oferty konkurencyjne w stosunku do KB Dom; przy czym zaproponowane ceny są na zdecydowanie niższym poziomie, co zdecydowało o wyborze najkorzystniejszej z owych dwóch ofert. Nasze oszczędności z tego tytułu sięgną więc znaczących kwot, co w istotny sposób wpłynie na naszą marżę – mówi Dariusz Krawczyk, prezes zarządu Polnord.

Przyjęta w marcu nowa strategia biznesowa na lata 2016-2019 zakłada między innymi: urynkowienie wartości księgowej aktywów, istotne zmniejszenie zadłużenia grupy do około 100 mln zł, wzrost przychodów do około 500 mln zł a także istotny wzrost kapitalizacji spółki.

Polnord prowadzi także działania zmierzające do poprawy rentowności prowadzonych projektów. W 2019 r. spółka chce osiągnąć rentowność poszczególnych projektów deweloperskich nie niższą niż 18 proc. Polnord skoncentruje swoje działania na rynku warszawskim i trójmiejskim a poziom sprzedaży mieszkań ważony udziałem Polnord w spółkach z grupy ma osiągnąć 1500 lokali rocznie.

Brzozowy Zakątek to kameralny kompleks trzech eleganckich budynków wielorodzinnych położonych w południowej, zielonej części Miasteczka Wilanów. Pierwszy z trzech budynków osiedla zostanie oddany w 2017 roku. Odbiór pozostałych (A2 oraz A3) zaplanowano na kolejne lata.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych