PARTNER PORTALU

Budimex na placu budowy Dune B

Budimex rozpoczął budowę luksusowego apartamentowca Dune B w Mielnie. Pierwszy etap prac to wbicie w grunt ścianek szczelnych jako zabezpieczenia wykopu. Potrwa to do końca sierpnia.

Autor: HouseMarket.pl 25 sierpnia 2015 09:17

Później przyjdzie czas na wykonanie wykopu, z którego zostanie usunięte 23 tys. metrów sześciennych urobku (1650 wywrotek ziemi). Równocześnie prowadzone będzie odwodnienie wykopu, gdyż poziom posadowienia budynku znajduje się 209 cm poniżej poziomu morza.

Na przełomie września i października wykonane zostanie wzmocnienie gruntu pod posadowienie budynku. Dopiero wtedy, po uprzednim wykonaniu izolacji przeciwwodnej, możliwe będzie wylanie płyty fundamentowej. Na jej wykonane potrzeba 3750 metrów sześciennych betonu (ok. 400 popularnych „gruszek”). Gdyby betonować płytę w jednym cyklu, to dwie pompy do betonu musiałyby pompować go nieustannie przez trzy doby.

Plan przewiduje zakończenie tych prac 4 grudnia br. Ściany kondygnacji podziemnej i strop nad garażem mają być gotowe do połowy marca przyszłego roku. Zakończenie stanu surowego otwartego przewidziane jest na 30 września, a stanu surowego zamkniętego (z wyłączeniem głównych ciągów komunikacyjnych) na 25 listopada 2016 roku.

Jak mówi Rafał Wojtaszek, kierownik kontraktu ze strony Budimeksu, przy takim ogromnie robót termin realizacji Dune B wyznaczony na 29 maja 2017 roku jest bardzo ambitny: - Będzie to trudne wyzwanie logistyczne. Przede wszystkim ze względu na to, że poruszamy się w obszarze nadmorskim, turystycznym. Ale jestem przekonany, że mu sprostamy.

Projekt Dune B zakłada budowę 151 wykończonych pod klucz apartamentów o zróżnicowanej powierzchni: 36 typu studio; 80 dwupokojowych, 29 trzypokojowych i 6 penthouse’ów. Inwestorem apartamentowca jest Firmus Group.

 W budynku zaplanowano obszerne lobby z recepcją i ochroną. W podziemnej hali garażowej będą miejsca postojowe, komórki lokatorskie oraz boksy rowerowe. W strefie SPA zaplanowano basen pływacki, basen rekreacyjny i basen dla dzieci, jacuzzi, sauny, pomieszczenie do masażu. Dopełni to ofertę rekreacyjną Dune A, w którym już działa gabinet kosmetologiczny i odnowy biologicznej, sala do fitnessu, a na zewnętrznym tarasie, od strony morza, urządzone są dwa zewnętrzne baseny z podgrzewaną wodą.

Budimex ma 22 miesiące na oddanie gotowego obiektu. Inwestor, należąca do Firmus Group spółka Dune B, ogłosił właśnie start oficjalnej sprzedaży. Jedna trzecia apartamentów została sprzedana lub zarezerwowana na etapie przedsprzedaży.

Nadzór merytoryczny i finansowy nad budową Firmus powierzył firmie Gleeds Polska, z którą współpracował już przy poprzedniej realizacji. Bankiem obsługującym inwestycję jest Getin Noble Bank.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych