PARTNER PORTALU

Budowa Baltiq Plaza wchodzi w ostatnią fazę

Na budowie kompleksu Baltiq Plaza zawisła wiecha. Moderna Investment zamierza oddać apartamentowiec do użytku na początku 2016 roku.

Autor: housemarket.pl 11 maja 2015 18:08

– Realizacja projektu Baltiq Plaza od początku była dla nas wielkim wyzwaniem, ale też powodem do ekscytacji i dumy, że możemy kreować w ścisłym centrum Gdyni nowoczesne przestrzenie wpływające na rozwój miasta i podnoszące jakość życia jego mieszkańców. Dzisiaj, wieszając na najwyższej kondygnacji budynku wiechę, możemy być również dumni z tego, że tempem budowy nawiązujemy do słynnego przedwojennego tempa, w jakim powstawało nasze miasto. Ten historyczny rozmach urbanistyczny znalazł niedawno swoje odzwierciedlenie w nadanym gdyńskiemu Śródmieściu tytule Pomnika Historii– mówi Adam Małaczek, prezes zarządu Moderna Investment.

Baltiq Plaza zlokalizowana jest przy ul. Świętojańskiej 43-45. Składa się z dwubryłowego budynku połączonego dwiema podziemnymi kondygnacjami. Na poziomie -2 powstanie wielostanowiskowa hala garażowa, na poziomie -1 zaplanowano również miejsca postojowe oraz lokale usługowe. Na pozostałych kondygnacjach znajdą się 84 komfortowe mieszkania i luksusowe apartamenty o powierzchni od 34 do 26 mkw. oraz powierzchnie zaprojektowane z myślą o usługach i biznesie. Plac pomiędzy północną i południową częścią budynku tworzy patio, które dzię-ki usytuowaniu w zagłębieniu oddzielone jest od ruchliwej ulicy. Zaplanowano tu kawiarnie, restauracje i lokale usługowe. Architekci zadbali również o małą architekturę: ławki, klomby, schody przykryte częściowo kaskadą zieleni oraz o odpowiednie wyeksponowanie znajdującego się tu Pomnika Harcerzy Gdyńskich.

– Już dzisiaj możemy zdradzić, że na poziomie -1 znajdzie się sklep Lidl – w całkowicie nowej odsłonie i o znacznie podwyższonym standardzie niż inne sklepy tej sieci w Polsce. Będzie też salon z zegarkami najlepszych szwajcarskich marek – mówi Adam Małaczek.

Elewacja budynku w odcieniach bieli, elementy w kolorze drewna i charakterystyczne łuki nawiązujące do architektury współczesnych jachtów na pewno przyciągną oczy przechodniów, a wewnętrzny elegancki dziedziniec będzie zachęcał, by zatrzymać się tu choćby na chwilę albo spotkać się z przyjaciółmi przy kawiarnianym stoliku. Po zmroku, dzięki wmontowanemu we wnęki elewacji
oświetleniu, budynek będzie ożywać pełnym blaskiem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych