PARTNER PORTALU

Budynki w Starym Fordonie do rewitalizacji

W Starym Fordonie w budynkach komunalnych oraz wspólnotach zarządzanych przez ADM przygotowywany jest szereg prac związanych z wymianą ogrzewania, docieplaniem oraz podłączaniem nieruchomości do kanalizacji deszczowej. To jeden z elementów rewitalizacji dzielnicy.

Autor: HouseMarket.pl 07 kwietnia 2016 14:53

W tym roku wykonane zostaną między innymi projekty przebudowy budynków i renowacja elewacji 10 kamienic. Dokumentacja uwzględniać będzie też docieplenie nieruchomości. Jak informuje urząd miasta, projekty powstaną dla następujących nieruchomości: Bydgoska 26 i 29, Sikorskiego 2, Kapeluszników 2, Bydgoska 3, 7, 23, 42, 44 i Rynek 3.

Część z tych domów zostanie też w tym roku podłączona do sieci gazowej.  Także   gminne lokale w budynku przy ul. Rynek 6 mają zostać wyposażone w ogrzewanie gazowe, sześć nieruchomości zostanie w bieżącym roku  podłączonych do kanalizacji deszczowej. Projekty zostały wykonane w ubiegłym roku.

Warto dodać, że ogłoszony został też przetarg na przygotowanie inwentaryzacji konserwatorskiej drewnianej werandy  przy ul. Kapeluszników 2. Nietypowa konstrukcja z 1905 roku ze względu na jej walory architektoniczne  ma zostać  odtworzona w ramach rewitalizacji dzielnicy.  W tym roku na inwestycje powiązane z rewitalizacją Starego Fordonu komunalna spółka zarezerwowała 1 mln zł.

- Najważniejszym elementem rewitalizacji Starego Fordonu jest przebudowa ulic oraz terenów rekreacyjnych nad Wisłą. Po konsultacjach z mieszkańcami wprowadzane są poprawki do tworzonej  dokumentacji. Jednocześnie staramy się uruchamiać zadania związane z kompleksowymi remontami komunalnych budynków oraz integrujące mieszkańców – podkreśla prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych