PARTNER PORTALU

Bulwary Książęce już w stanie surowym zamkniętym

Budowa Bulwarów Książęcych we Wrocławiu osiągnęła stan surowy zamknięty. Bryła nowoczesnego kompleksu, powstającego w unikatowej lokalizacji pomiędzy dwoma ramionami Odry, już na stałe wpisała się we współczesny krajobraz miasta.

Autor: housemarket.pl 30 października 2017 14:10

Bulwary Książęce powstają przy ul. Księcia Witolda 11 na wyspie Kępa Mieszczańska od strony Mostu Pomorskiego w bardzo bliskim sąsiedztwie Starego Miasta. Nowoczesny kompleks składa się z części mieszkalnej oraz towarzyszącej części usługowej zlokalizowanej w pieszym pasażu, który w ciekawy sposób wzbogaci tkankę miejską współczesnego Wrocławia. Budowa I etapu inwestycji osiągnęła już stan surowy zamknięty.

– Stan zaawansowania budowy I etapu inwestycji wynosi już 75 proc., z kolei montaż instalacji elektrycznych i sanitarnych w budynku wynosi 7) proc. Po osiągnięciu stanu surowego zamkniętego, kontynuowane są prace montażowe i wykończeniowe wewnątrz budynku, m.in. stolarki i ślusarki aluminiowej oraz drzwi wewnętrznych. W korytarzach i na klatkach schodowych układane są już płytki podłogowe. Na początku listopada rozpoczynamy również ogrzewanie całego obiektu. Na fasadzie budynku montowane są natomiast balustrady balkonowe, płyty włókno-cementowe oraz włoskie płyty ceramiczne Boa Diamante, które będą zmieniać swoją barwę w zależności od natężenia światła, koloru nieba i ruchu przepływającej obok Odry – mówi Wojciech Frelek, project manager w BPi Polska. 

W ofercie belgijskiego dewelopera – firmy BPi Polska znajdują się wysokiej klasy mieszkania typu Comfort o wysokości 2,68 m oraz apartamenty Prestige o wysokości 2,82 m. W ramach pierwszego etapu powstanie 175 mieszkań, z których ponad 75 proc. zostało już sprzedanych. Kolejne 177 mieszkań powstanie w ramach II etapu inwestycji. Ich sprzedaż ma ruszyć jeszcze w tym roku.

Zakończenie budowy I etapu inwestycji Bulwary Książęce zaplanowane jest w połowie przyszłego roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych