PARTNER PORTALU

Bydgoszcz: Kolejne budynki na osiedlu Eskulapa

Trwa rozbudowa miniosiedla przy ul. Pod Skarpą w Fordonie. Trzy budynki już powstały. Teraz inwestor prowadzi prace przy dwóch kolejnych segmentach: A4 z halą garażową i windami oraz A5 z wózkarnią.

Autor: HouseMarket.pl 04 lutego 2016 14:59

Inwestycję u zbiegu ulic Pod Skarpą i Korfantego prowadzi firma Jakon. Obydwa budynki zostaną oddane do użytku w połowie grudnia tego roku. Inwestor, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania, wznosi kameralne, trzykondygnacyjne obiekty, przykładając dużą wagę do aranżacji otoczenia.

Całe przedsięwzięcie obejmuje budowę osiedla składającego się z siedmiu niskich, trzykondygnacyjnych, kameralnych budynków. Niemal wszystkie mieszkania posiadają balkon lub ogródek.

Jak informuje bydgoski magistrat, w związku z intensywną zabudową osiedla Eskulapa w tym roku rozpocznie się przebudowa ul. Matki Teresy z Kalkuty oraz przyległych ulic lokalnych: Trybowskiego i fragmentu Jasinieckiej. Poza tym ta ulica umożliwi w dalszej perspektywie komunikację z górnym tarasem Fordonu. Na jej budowę zarezerwowano w tegorocznym budżecie blisko 8 mln zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych