PARTNER PORTALU

Bydgoszcz szykuje się do budowy dwóch bloków

Bydgoskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego w tym roku planuje rozpoczęcie budowy dwóch bloków w Fordonie – jednego z 48 mieszkaniami, drugiego z 22. Szacunkowa wartość inwestycji wynosi 15 mln złotych.

Autor: HouseMarket.pl 25 lutego 2016 10:11

Rozpoczęcie budowy planowane jest jesienią. Pod koniec 2015 roku ruszył nowy rządowy program popierania budownictwa mieszkaniowego, który realizuje Bydgoskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. BTBS buduje mieszkania na wynajem, korzystając z preferencyjnych kredytów z Banku Gospodarstwa Krajowego i wsparcia finansowego miasta Bydgoszczy. Aktualnie przygotowywane są wnioski do BGK o udzielnie kredytu.

Spółka przygotowuje się także do nowych inwestycji: w Fordonie i na Okolu. Jak przypomina bydgoski magistrat, BTBS w swoich zasobach posiada mieszkania usamodzielnienia dla podopiecznych Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych. Aktualnie wychowankowie placówki mają do dyspozycji pięć takich mieszkań.

BTBS powołane zostało do życia 20 lat temu decyzją rady miasta. Do tej pory towarzystwo wybudowało na terenie Bydgoszczy 1244 mieszkania na wynajem. Inwestycje realizowane były przy pomocy gminy, w oparciu o preferencyjne kredyty BGK oraz partycypację najemców. W budynkach BTBS mieszka ponad 3 tysiące osób. Zasoby BTBS to także 21 lokali usługowych, 132 garaże i dwa parkingi podziemne na 104 stanowiska.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych