PARTNER PORTALU

Bydgoszcz: TBS wybudował 103 mieszkania

W budynkach jest osiemdziesiąt mieszkań dwupokojowych, 14 lokali trzypokojowych, osiem jednopokojowych i jedno mieszkanie usamodzielnienia o powierzchni 137 mkw.

Autor: HouseMarket.pl 04 grudnia 2015 15:20

Przy ul. Bora-Komorowskiego w dwóch budynkach, oddano łącznie do użytku 103 mieszkania w tzw. systemie pod klucz. Inwestycję rozpoczęto w czerwcu 2014 r., a zakończona została w październiku br. Koszt metra kwadratowego powierzchni użytkowej wyniósł 3250 zł.

Jak informuje urząd miasta cała inwestycja kosztowała 17 mln zł. Na zadanie z budżetu miasta przekazano 1 mln zł, a Bank Gospodarstwa Krajowego udzielił Bydgoskiemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego kredytu w wysokości 9 mln zł. W budynkach znalazło się łącznie osiemdziesiąt mieszkań dwupokojowych, 14 lokali trzypokojowych, osiem – jednopokojowych i jedno mieszkanie usamodzielnienia o powierzchni 137 m kw.

Jest to piąte mieszkanie tego typu w zasobach BTBS. Docelowo mieszkać w nim będzie maksymalnie 14 wychowanków Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych. Na terenie miasta BZPOW ma łącznie osiem mieszkań usamodzielnienia, w których w warunkach zbliżonych do domowych mieszka w sumie ponad 100 wychowanków w wieku od 3 do 21 lat.

BTBS powołane zostało do życia 19 lat temu decyzją rady miasta. Do tej pory towarzystwo wybudowało na terenie Bydgoszczy 1244 mieszkania na wynajem. Inwestycje realizowane były przy pomocy gminy, w oparciu o preferencyjne kredyty BGK oraz partycypację najemców. W budynkach BTBS mieszka ponad 3040 osób. Zasoby BTBS to także 21 lokali usługowych, 132 garaże i dwa parkingi podziemne na 104 stanowiska.

Obecnie na liście mieszkańców oczekujących na wynajem mieszkania w zasobach BTBS jest ponad 3000 chętnych. Spółka przygotowuje się do nowych inwestycji.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych