PARTNER PORTALU

Było mieszkanie, jest... showroom

Showroom projektantki torebek Sabriny Pilewicz mieści się w samym centrum Warszawy. Lokalizacja jest szczególna.

PropertyDesign.pl

Autor: PropertyDesign.pl 04 marca 2016 15:32

Okazuje się, że największym wyzwaniem dla architektów była niewielka przestrzeń przeznaczona na butik. Showroom bowiem ma niecałe 40 metrów. Mieści się w w przedwojennej kamienicy przy ul. Mikołaja Kopernika, wcześniej było tu mieszkanie.

- Tę niewielką przestrzeń przeznaczoną na showroom trzeba było podzielić na przestrzeń pokazową i dedykowaną stricte do pracy, czyli spotkań face to face z klientami. Musieliśmy jeszcze znaleźć miejsce na toaletę i pomieszczenie socjalne. Wszystko jednak udało nam się zmieścić  - nadmienia Łukasz Pastuszka, architekt i właściciel Moomoo Architects.

Jak wspomina architekt, przestrzeni nie podzielono typowo, jak to bywa w lokalu po mieszkaniu, czyli na pomieszczenia w kierunku okna. -  Ta zasada została odwrócona. Główna ściana ekspozycyjna została ustawiona w poprzek mieszkania, dzięki temu mamy kontrolę nad światłem. Nie ma tu dostępu do światła dziennego, które jest zmienne. Światło sztuczne pozwala na to, aby wydobyć barwy produktów w taki sposób jaki chcemy - zauważa Pastuszka.

Więcej na PropertyDesign.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych