PARTNER PORTALU

Casa Feliz: portugalski kapitał w Krakowie

Trwają prace nad trzecim etapem osiedla Casa Feliz. Krakowska inwestycja realizowana jest przez spółki z kapitałem portugalskim.

Autor: HouseMarket.pl 08 lipca 2016 09:37

Casa Feliz to spółki celowe, które zostały powołane do życia w celu realizacji inwestycji mieszkaniowej na krakowskim Żabińcu.

Etap pierwszy inwestycji to gotowe mieszkania w budynkach nr 69 i 71. Ich budowa rozpoczęła się w lipcu 2014 roku, a zakończenie zgodnie z planem nastąpiło w IV kw. 2015. Budowa II Etapu, obejmującego budynki 73 i 75 rozpoczęła się w II kw. 2015, a jej zakończenie planowane jest we wrześniu 2016 roku. Realizacja najnowszego – III Etapu inwestycji zakończy w 2017 roku.

Deweloper w ramach trzeciego etapu Casa Feliz proponuje 74 mieszkania - od kameralnych kawalerek po 114-metrowe mieszkanie z dużym tarasem na dachu. Do mieszkań na parterze przynależeć będą tarasy lub ogródki.

W budynkach etapów I i II podwórka otwierają się na południe, dzięki temu do środka wprowadzają dużo światła i słońca. Są zaprojektowane jako pełne zieleni „miejskie ogrody”. Latem mają zapewnić mieszkańcom ochronę przed upałem, nadmiernym nasłonecznieniem i przegrzewaniem pomieszczeń. 

Etap III to budynek składający się z dwóch części o zróżnicowanej liczbie pięter. Jego prosta, a zarazem nowoczesna bryła, biel elewacji i ciekawie zaprojektowane elementy drewniane, korespondują z budynkami poprzednich etapów. Ze względu na korzystną ekspozycję pod względem stron świata, wszystkie mieszkania będą bardzo dobrze doświetlone. Także widok z okien będzie zaskakujący, jak na śródmiejską lokalizację – zielona przestrzeń, łąki oraz ogród wokół budynku. Mieszkańcy będą mogli wybrać pomiędzy miejscami parkingowymi w garażu podziemnym, a naziemnym parkingiem zlokalizowanym pod budynkiem. Projekt przewiduje także realizację na terenie II etapu nowoczesnego placu zabaw dla najmłodszych mieszkańców, z bezpiecznym i certyfikowanym sprzętem.

Inwestycja realizowana jest we współpracy z biurem architektonicznym Wizja, Chemobudową Kraków S.A. jako generalnym wykonawcą oraz firmą DEKRA Construction Management Sp. z o.o.

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych